Agresywny wąż schwytany przed blokiem na łódzkiej Dąbrowie

  Agresywny wąż schwytany przed blokiem na łódzkiej Dąbrowie

  Jacek Losik

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Agresywny wąż schwytany przed blokiem na łódzkiej Dąbrowie
  1/3
  przejdź do galerii
  Strażniczki miejskie z Animal Patrolu schwytały w środę (16 września) agresywnego 1,5-metrowego węża zbożowego. Gad grasował przed blokiem przy ul. Zapolskiej 47 w Łodzi. O zwierzęciu powiadomiła jedna z mieszkanek budynku.
  Zgłoszenie o 1,5-metrowym wężu, który pojawił się przed blokiem przy ul. Zapolskiej 47 wpłynęło ok. godz. 16. Strażniczki sądziły początkowo, że jadą schwytać jadowitego gada, który pod koniec sierpnia ukąsił łódzkiego ochroniarza.

  - Otrzymałyśmy informację, że chodzi o bardzo szybkiego węża. Gdy dojechałyśmy na miejsce, zwierzę było przykryte kartonem - relacjonuje Wioletta Błaszczyk, która wraz z Iwoną Trześniewską przyjechała na miejsce.
  - Wąż nie przypominał ani zaskrońca, ani żmii zygzakowatej, dlatego było podejrzenie, że mamy do czynienia z jadowitym gatunkiem. Bardzo powoli podniosłyśmy karton na kilka centymetrów, złapaliśmy zwierzę chwytakiem i zamknęliśmy w wiadrze.

  Tropikalny wąż ukąsił ochroniarza. Mężczyzna jest w stanie ciężkim

  Zabezpieczonego węża strażniczki przewiozły na sygnale do Snake Zoo, gdzie trafiają egzotyczne zwierzęta schwytane przez miejską służbę. Dopiero specjaliści rozpoznali, że złapany gad, to popularny wśród początkujących terrarystów wąż zbożowy. Oznacza to zatem, że niebezpieczne stworzenie, którego ukąszenie wywołało u 64-letniego mężczyzny niewydolność wielonarządową pozostaje na wolności.

  Polowanie na jadowitego węża. Jakie są szanse na jego schwytanie?

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo