Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agnieszka Skrzypczak z Teatru "Jaracza" z Nagrodą im. Leona Schillera!

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Nagrody im. Leona Schillera przyznano w tym roku trzem artystom: Agnieszce Skrzypczak - aktorce, Aleksandrze Starzyńskiej - scenografce i Radosławowi Stępniowi - reżyserowi i dramaturgowi."Nagroda, pierwotnie przyznawana jedynie reżyserom, jest wyróżnieniem za wysoką jakość – wykonawczą i realizatorską – wnoszoną do sztuki teatralnej przez młodych twórców: artystów teatru, zespołów składających się z młodych artystów sceny, może być także wyróżnieniem za pracę teoretyczną z dziedziny teatru" - podkreślają przyznający wyróżnienie.Agnieszka Skrzypczak ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Obecnie jest aktorką łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza, na deskach którego zadebiutowała jeszcze jako studentka rolą Jean w „Gorącym lecie w Oklahomie” w reżyserii Artura Urbańskiego. Wśród jej kreacji aktorskich są m.in.: Ada w „Instynkcie gry”, Michelle w „Gruzach”, Sylwia w „Zwłoce”, Masza w „Lekcjach miłości”, Kleopatra w „Antoniuszu i Kleopatrze”, Natalia w „Wassie Żeleznowej”, Herta w „Placu bohaterów”, Morris w „Otchłani”, Natasza w „Trzech siostrach”, oraz Jola w „Beauty” i Ewa w „Widoku z mostu” w telewizyjnych inscenizacjach zrealizowanych w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych „Teatroteka”.
Nagrody im. Leona Schillera przyznano w tym roku trzem artystom: Agnieszce Skrzypczak - aktorce, Aleksandrze Starzyńskiej - scenografce i Radosławowi Stępniowi - reżyserowi i dramaturgowi."Nagroda, pierwotnie przyznawana jedynie reżyserom, jest wyróżnieniem za wysoką jakość – wykonawczą i realizatorską – wnoszoną do sztuki teatralnej przez młodych twórców: artystów teatru, zespołów składających się z młodych artystów sceny, może być także wyróżnieniem za pracę teoretyczną z dziedziny teatru" - podkreślają przyznający wyróżnienie.Agnieszka Skrzypczak ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Obecnie jest aktorką łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza, na deskach którego zadebiutowała jeszcze jako studentka rolą Jean w „Gorącym lecie w Oklahomie” w reżyserii Artura Urbańskiego. Wśród jej kreacji aktorskich są m.in.: Ada w „Instynkcie gry”, Michelle w „Gruzach”, Sylwia w „Zwłoce”, Masza w „Lekcjach miłości”, Kleopatra w „Antoniuszu i Kleopatrze”, Natalia w „Wassie Żeleznowej”, Herta w „Placu bohaterów”, Morris w „Otchłani”, Natasza w „Trzech siostrach”, oraz Jola w „Beauty” i Ewa w „Widoku z mostu” w telewizyjnych inscenizacjach zrealizowanych w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych „Teatroteka”. Anna Kaczmarz
Zarząd Główny ZASP - Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji przyznał doroczne, cenione w środowisku Nagrody im. Leona Schillera. Wśród laureatów jest Agnieszka Skrzypczak, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej.

Nagrody im. Leona Schillera przyznano w tym roku trzem artystom: Agnieszce Skrzypczak - aktorce, Aleksandrze Starzyńskiej - scenografce i Radosławowi Stępniowi - reżyserowi i dramaturgowi.

"Nagroda, pierwotnie przyznawana jedynie reżyserom, jest wyróżnieniem za wysoką jakość – wykonawczą i realizatorską – wnoszoną do sztuki teatralnej przez młodych twórców: artystów teatru, zespołów składających się z młodych artystów sceny, może być także wyróżnieniem za pracę teoretyczną z dziedziny teatru" - podkreślają przyznający wyróżnienie.

Agnieszka Skrzypczak ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Obecnie jest aktorką łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza, na deskach którego zadebiutowała jeszcze jako studentka rolą Jean w „Gorącym lecie w Oklahomie” w reżyserii Artura Urbańskiego. Wśród jej kreacji aktorskich są m.in.: Ada w „Instynkcie gry”, Michelle w „Gruzach”, Sylwia w „Zwłoce”, Masza w „Lekcjach miłości”, Kleopatra w „Antoniuszu i Kleopatrze”, Natalia w „Wassie Żeleznowej”, Herta w „Placu bohaterów”, Morris w „Otchłani”, Natasza w „Trzech siostrach”, oraz Jola w „Beauty” i Ewa w „Widoku z mostu” w telewizyjnych inscenizacjach zrealizowanych w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych „Teatroteka”.

Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych (2012), wielu nagród na XXX Festiwalu Szkól Teatralnych w Łodzi: Nagrody jury za rolę w spektaklu „Z Różewicza dyplom”, Nagrody im. prof. Michała Pawlickiego za „inteligencję, humor i nadzieję dla zawodu aktorskiego” oraz Nagrody łódzkich dziennikarzy za „aktorską indywidualność" a także Nagrody dla młodej aktorki za rolę w monodramie „Marzenie Nataszy” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi na XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona" w Zabrzu, Nagrody im. Andrzeja Nardellego, przyznanej przez Sekcję Krytyków Teatralnych ZASP za najlepszy debiut aktorski za rolę w „Marzeniu Nataszy” w Teatrze im. Jaracza w Łodzi, „Talentu Trójki” w kategorii: Teatr za „charyzmę sceniczną oraz niezwykłą różnorodność środków aktorskich, pozwalających mierzyć się z kolejnymi postaciami w sposób wiarygodny, warsztatowo nienaganny, przy jednoczesnej, bezwzględnej szczerości wobec siebie i wobec sztuki”, Nagrody Dyrektora Wydziału Kultury UMŁ „Srebrnego Pierścienia” za rolę w monodramie „Marzenie Nataszy”, II Nagrody na 49. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Złotej Maski - nagrody łódzkich dziennikarzy dla najlepszego debiutu aktorskiego za rolę w spektaklu „Marzenie Nataszy” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

W zbliżającej się 12 kwietnia premierze "Opery za trzy grosze" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka artystka wcieli się w rolę Jenny Knajpiarki.

Aleksandra Starzyńska jest absolwentką Wydziału Mediów i Scenografii warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, autorką kostiumów i scenografii zarówno w teatrze dramatycznym, jak i lalkowym. Pracowała również w Łodzi, projektując scenografię i kostiumy do spektaklu „Przygody Pędrka Wyrzutka” w Teatrze Lalki i Aktora Pinokio.

Radosław Stępień to absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego i Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych, kierunek: Wiedza o Teatrze i Filologia Polska na Uniwersytecie Jagiellońskim. Reżyser wielu spektakli, laureat Nagrody Głównej na Festiwalu Młodej Reżyserii w Krakowie za etiudę „Panna Julia” Strindberga, Nagrody Off na Międzynarodowym Gdańskim Festiwalu Szekspirowskim za spektakl „Hamlet” wg Szekspira i tekstów własnych, Nagrody ZAiKS na VIII Forum Młodej Reżyserii za spektakl „Panna Julia” Strindberga, nagrody w konkursie „Młodzi w Starym” za etiudę „Samuel Zborowski” wg Słowackiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki