Agnieszka Radwańska w półfinale Wimbledonu. Polka pokonała...

Agnieszka Radwańska w półfinale Wimbledonu. Polka pokonała Madison Keys [ZDJĘCIA]

TD, AB, (AIP)

Aktualizacja:

– Będzie ciężko. Tak bywa w turniejach: dzień po dniu trafia się na kompletne inne tenisistki. Keys to podobna rywalka jak w pierwszej rundzie Lucie Hradecka, tyle że wyżej o jedną czy dwie klasy. Tu nie będzie timingu, rytmu, wszystko będzie się działo bardzo szybko: piłka za piłkę, gem za gem. Nie będzie wymian jak z Jeleną, wiem o tym. Z Janković mamy podobne style, więc na korcie można było zobaczyć praktycznie wszystko. Serbka nie gra na jeden strzał - zapowiadała po poniedziałkowej wygranej z Janković Radwańska.

Przed wtorkowym pojedynkiem z Keys 26-letnia krakowianka grała z Keys trzykrotnie, za każdym razem wygrywała. Dwa lata temu w trzeciej rundzie Wimbledonu zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:3 (W 2012 r. w Miami oddała rywalce tylko dwa gemy, w 2013 w Pekinie pięć). Tym razem znów do rozstrzygnięcia potrzebne były trzy sety. Pierwszy, bardzo wyrównany, zakończył się tie-breakiem. Przy stanie 6:5 Radwańska miała trzy setbole, jednak Amerykanka nie poddała się i doprowadziła do remisu. Tenisistka z Krakowa popełniała o wiele mniej błędów niż rywalka i ostatecznie to ona cieszyła się z prowadzenia. W drugiej partii do stanu 4:3 dla Keys obie zawodniczki wykorzystywały swój serwis. Amerykanka przełamała jednak w końcu podanie Radwańskiej i wygrała 6:3.

Podobny przebieg miała decydująca partia, jednak tym razem to Polka w kluczowym momencie przełamała serwis rywalki. Przy stanie 5:3 wykorzystała drugą piłkę meczową i może już przygotowywać się do czwartkowego półfinału. Zmierzy się w nim z Hiszpanką Garbine Muguruzą, która we wcześniejszym meczu ograła Timeę Bacsinszky w dwóch setach. - Jestem bardzo szczęśliwa. Kluczem był serwis i przełamanie w trzecim secie. W półfinale nie mam nic do stracenia. Wszystkie tenisistki, które zostały w turnieju grają na bardzo wysokim poziomie. Trzeba będzie walczyć o każdą piłkę. Jestem na to gotowa - przyznała przed kamerami po zakończeniu spotkania.

Dla Radwańskiej to trzeci w karierze półfinał Wimbledonu. W 2012 roku udało jej się awansować do finału, gdzie uległa w trzech setach Amerykance Serenie Williams. Rok później przegrała w półfinale z Niemką Sabine Lisicki.