Afera wokół fundacji Centrum Praw Kobiet. Komisja antymobbingowa potwierdza wszystkie zarzuty

Małgorzata Puzyr
Małgorzata Puzyr
Komisja antymobbingowa sporządziła raport ws. praktyk stosowanych przez zarząd fundacji Centrum Praw Kobiet
Komisja antymobbingowa sporządziła raport ws. praktyk stosowanych przez zarząd fundacji Centrum Praw Kobiet fot. Dariusz Gdesz
Pracownice Centrum Praw Kobiet skarżyły się na praktyki stosowane przez zarząd fundacji. Mowa m.in. o mobbingu, upokarzaniu, niepłaceniu na czas, stosowaniu umów śmieciowych czy niskich płacach. Teraz komisja antymobbingowa przyznała im rację.

Spis treści

Problemy fundacji Centrum Praw Kobiet. Liczne zarzuty wobec zarządu

Centrum Praw Kobiet to najstarsza polska organizacja feministyczna. Na jej czele stoi prezes Urszula Nowakowska. W styczniu portal Onet.pl opublikował artykuł, w którym pracownice organizacji mocno skarżyły się na praktyki stosowane przez zarząd. Mówiły o mobbingu, upokarzaniu, problemach z wypłacaniem pensji czy umowach śmieciowych na bardzo niskie kwoty.

Później pojawiły się również zarzuty dotyczące złego zarządzania finansami fundacji. Na koncie Centrum Praw Kobiet miały znajdować się miliony, ale prezes konsekwentnie twierdziła, że pieniędzy brakuje i ucinała kolejne pomysły różnych oddziałów.

Prezes fundacji odpiera zarzuty

Na zarzuty postanowiła odpowiedzieć prezes fundacji Urszula Nowakowska. Zaprzeczyła stawianym zarzutom i podkreśliła, że żaden z opisanych w artykułach przypadków nie mieści się w definicji "mobbingu" według Kodeksu Pracy.

"Prowadząc fundację 28 lat, na pewno popełniałam błędy. Nigdy jednak świadomie i intencjonalnie nikogo nie skrzywdziłam" - przyznała.

Komisja antymobingowa w Centrum Praw Kobiet. Co ustaliła?

Na profilu Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza w Centrum Praw Kobiet na Facebooku pojawiła się informacja, że komisja antymobbingowa zakończyła prace w fundacji i przekazała raport wraz z rekomendacjami Radzie Nadzorczej Centrum Praw Kobiet.

"Raport komisji potwierdził WSZYSTKIE zarzuty, jakie pracownice stawiały Urszuli Nowakowskiej i Grażynie Bartosińskiej – zarządowi CPK. Zadaniem komisji było zbadanie, czy w fundacji dochodziło do zachowań, które mogą mieć charakter mobbingu (to może potwierdzić sąd), dyskryminacji oraz naruszania praw pracowniczych" - czytamy.

Raport nie zostanie jednak upubliczniony ze względu na "dane osobowe oraz traumatyczne historie zawarte w raporcie (historie, które pozwalają na identyfikację osób, które je przeżyły)".

Wciąż nie wiadomo, co w związku z raportem postanowi Rada Nadzorcza względem Zarządu Centrum Praw Kobiet.

Polecjaka Google News - Portal i.pl
od 16 lat

lena

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Piotr
To nie są żadne kobiety tylko PATOLOGIA - kobieta ma to COŚ a te niby kobiety to ???????????
T
Teresa
noooorma
P
Pytam Jasię
W centrum praw kobiet takie bezprawie? To kompromitacja tej nielegalnej organizacji. Konstytucją mówi, że wszyscy obywatele/elki mają równe prawa. Czyżby organizacje te są po to by łamiąc konstytucję wywalczać/wymuszać lepsze prawa swoim członkom(o pardon, one nie mają członków). Z jakiej racji ja się pytam?
Wróć na i.pl Portal i.pl