Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta Polski. "Mam...

  Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta Polski. "Mam świadomość ogromnego wyzwania" [VIDEO]

  Leszek Rudziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Polskie Stronnictwo Ludowe wybrało swojego kandydata na prezydenta. To marszałek województwa świętokrzyskiego i wiceprezes PSL Adam Jarubas. Taką decyzję podjęła w sobotę Rada Naczelna PSL.
  Adam Jarubas

  Adam Jarubas ©Fot. Grzegorz Jakubowski

  - Jest to wybitny, perspektywiczny, sprawdzony polityk młodego pokolenia – zachwalał na konferencji prasowej szef PSL Janusz Piechociński.

  Swoją aprobatę wyraził również Jarosław Kalinowski. – Choć Adam Jarubas jest przedstawicielem młodego pokolenia, to jest doświadczony i przygotowany do pełnienia najwyższych funkcji w Rzeczypospolitej – powiedział.

  Kandydat na prezydenta Adam Jarubas podkreślił, że jego start w wyborach prezydenckich to ogromna nobilitacja i honor. - Mam świadomość ogromnego wyzwania, ale wyobrażam sobie prezydenturę aktywną i opiniotwórczą - mówił Jarubas. – Szefem mojego sztabu wyborczego będzie eurodeputowany PSL Krzysztof Hetman. Złożyłem mu już propozycję i on ją przyjął – dodał kandydat.


  Źródło: TVN24/x-news


  Adam Jarubas zapewnił, że w ciągu kilkunastu dni odbędzie się konwencja programowa, na której zostanie przedstawiony jego program wyborczy. - Będziemy brać udział w dyskusji o sprawach wewnątrzkrajowych i polityce zagranicznej – powiedział.

  Jarubas podkreślał swoje wiejskie korzenie. - Jestem dumny ze swojego pochodzenia. Pochodzę z rodziny rolniczej w małej miejscowości Błotnowola w województwie świętokrzyskim - mówił dziennikarzom. Przy okazji zaprosił na rozgrywki piłki błotnej, które odbywają się w Błotnowoli.

  Zebranie Rady Naczelnej PSL trwało kilka godzin. Prócz członków Rady Naczelnej, wzięli w nim udział członkowie krajowej konwencji wyborczej (zgodnie ze statutem PSL, kandydata tej partii na prezydenta na wniosek NKW PSL zatwierdza krajowa konwencja wyborcza).

  Do ostatniej chwili nie było wiadomo czy PSL wystawi swojego kandydata na prezydenta, czy też poprze Bronisława Komorowskiego.

  - Myślę, że PSL przestraszyło się ryzyka niewystawienia kandydata – komentuje w rozmowie z dziennikarzem Agencji Informacyjnej Polskapresse politolog z Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Rafał Chwedoruk. I dodaje: - Należy pamiętać, że Adam Jarubas jest spóźniony już na starcie. Kiedy wszyscy kandydaci są już w trakcie kampanii, on dopiero zgłasza kandydaturę – mówi politolog.

  W środę prezydent Bronisław Komorowski ogłosi dokładny termin wyborów. W grę wchodzą 3, 10 lub 17 maja.okładny termin wyborów. W grę wchodzą 3, 10 lub 17 maja.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo