ABW obserwuje 200 osób związanych z Państwem Islamskim,...

  ABW obserwuje 200 osób związanych z Państwem Islamskim, które mogą stanowić zagrożenie dla Polski

  Marcin Dobski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  ABW obserwuje 200 osób związanych z Państwem Islamskim, które mogą stanowić zagrożenie dla Polski

  ©Fot. Krzysztof Kapica

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego monitoruje 200 osób, które miały związek z Polską, a teraz są związane z Państwem Islamskim – pisze portal TVN24. Te osoby mogą stanowić zagrożenie terrorystyczne dla Polski.
  ABW obserwuje 200 osób związanych z Państwem Islamskim, które mogą stanowić zagrożenie dla Polski

  ©Fot. Krzysztof Kapica

  Wśród obserwowanych przez służby specjalne ludzi, najliczniejszą grupę tworzą Czeczeni, którzy wcześniej przebywali na terytorium naszego kraju. Taki raport w zeszłym tygodniu przedstawił posłom ze „speckomisji” wiceszef ABW Jacek Gawryszewski. Portal TVN24 dotarł do niektórych informacji zawartych w zestawieniu.

  TERRORYŚCI Z PAŃSTWA ISLAMSKIEGO POSŁUGIWALI SIĘ POLSKIMI PASZPORTAMI. SKĄD JE MIELI?  Źródło: TVN24/x-news


  Czeczeni przebywali kiedyś m.in. w obozach dla uchodźców na terenie Polski, a teraz znajdują się w Syrii i Iraku, walcząc po stronie Państwa Islamskiego. Wiadomo, że wiosną zatrzymano trzech Czeczenów, którzy na terenie Polski tworzyli tzw. „komórkę wsparcia logistycznego”, a ich głównym obowiązkiem było zbieranie funduszy wśród swoich rodaków mieszkających na terenie naszego kraju. Do ich zatrzymania doszło tuż po ich powrocie do Polski z terenów ogarniętych konfliktem.

  Zagrożeniem mogą być też Polacy, którzy przeszli na Islam i walczą po stronie Państwa Islamskiego. - Taki proces cały czas trwa. Oczywiście największe zagrożenie związane jest z tymi osobami, których służby jeszcze nie zidentyfikowały. One mogą przekroczyć naszą granicę i korzystając ze swoich rodzinnych, towarzyskich relacji przygotować zamach – mówi TVN24 jeden z posłów.

  "JIHADI JOHN" ŚCINAŁ GŁOWY ZAKŁADNIKOM ISIS, TERAZ ON MOŻE BYĆ OFIARĄ. PAŃSTWO ISLAMSKIE ŚCIGA EGZEKUTORA [VIDEO]


  Kolejną grupą, z której strony może nadejść zagrożenie, są osoby, które nie mają bliskich związków z Polską. TVN24 podaje przykład Marokańczyka, który został zatrzymany na lotnisku Chopina w połowie czerwca. Przyleciał samolotem z Belgradu, mimo nałożonego na niego Europejskiego Nakazu Aresztowania przez Hiszpanów, ale już został oddany w ręce tamtejszych władz.
  Inna grupa znajdująca się pod obserwacją to Polki, które nawiązują znajomości przez portale randkowe z mężczyznami z Bliskiego Wschodu. Kobiety nie mogą się oprzeć ich urokowi, a oni zyskują w ten sposób współpracowniczki.

  Przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom terroryzmem to obecnie priorytetowe zadanie polskich służby specjalnych – mówił TVN24 nowy koordynator służb specjalnych Marek Biernacki.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ochyda

  polak111 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  polki ktore zakochane sa poprzez internet w islamczykach..trzeba jak naszybciej odebrac im obywatelstwo polskie i ..wydalic z Polski tam do tych swoich poznanych przez internet..TE GLUPIUTKIE...rozwiń całość

  polki ktore zakochane sa poprzez internet w islamczykach..trzeba jak naszybciej odebrac im obywatelstwo polskie i ..wydalic z Polski tam do tych swoich poznanych przez internet..TE GLUPIUTKIE KOBIETY NIE WIEDZA CO ROBIA??? NIECH LEPIEJ ZAKOCHAJA SIE W KOZIE..KOBIETY..CZY ZDAJECIE SOBIE SPRAWE CO WAS POTEM CZEKA?? KOBIETO TAKI CZRNY CIE PRZELECI I POTEM UTNIE CI LEB zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo