Abonament RTV 2019. Stawki, zniżki. Abonament RTV 2019: OPŁATY+ ZWOLNIENIA + KARY Ile za abonament RTV 2019 [CENNIK] Kto nie musi płacić?

krk,redZaktualizowano 
Abonament RTV 2019. Stawki, zniżki. Abonament RTV 2019: OPŁATY+ ZWOLNIENIA + KARY Ile za abonament RTV 2019 [CENNIK] Kto nie musi płacić? archiwum
Abonament RTV 2019: ile zapłacimy? Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o wysokości abonamentu radiowo-telewizyjnego w 2019 roku. W artykule prezentujemy stawki za abonament RTV 2019 - opłaty, ulgi, zniżki. Abonament RTV 2019. Stawki, zniżki. Abonament RTV 2019: OPŁATY+ ZWOLNIENIA + KARY Ile za abonament RTV 2019 [CENNIK] Kto nie musi płacić?

Abonament RTV 2019. Stawki, zniżki. Abonament RTV 2019: OPŁATY+ ZWOLNIENIA + KARY Ile za abonament RTV 2019 [CENNIK] Kto nie musi płacić?

Abonament RTV 2019. Stawki, zniżki, kary

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zmieniła poziomu opłaty abonamentowej na przyszły rok. W dalszym ciągu też przewidziane są zniżki dla osób płacących z góry, natomiast na uchylających się od obowiązku będą nakładane kary w wysokości trzydziestokrotności miesięcznej opłaty abonamentowej. Zobacz jakie są stawki za abonament RTV.

KRRiT ustaliła, że stawki obowiązujące w 2019 r. będą na identycznym poziomie jak te przyjęte na 2018 rok

Abonament RTV 2019. Stawki, zniżki. Abonament RTV 2019: OPŁATY+ ZWOLNIENIA + KARY Ile za abonament RTV 2019 [CENNIK] Kto nie musi płacić?

Abonament RTV 2019. Stawki

  • Miesięczny abonament RTV: za radio wynosi 7 złotych, a za telewizor z radiem lub bez - 22,70 złotych.
  • Płacąc za dwa miesiące z góry: za radio - 13,60 złotych, za telewizor (z radiem lub bez) - 44,05 zł złotych.
  • Płacąc za trzy miesiące z góry: za radio - 20,15 złotych, za telewizor (z radiem lub bez) - 65,35 złotych.
  • Jeżeli zdecydujemy się pokryć jednorazowo półroczny abonament, zapłacimy za radio - 39,90 złotych, a za telewizor (z radiem lub bez) - 129,40 złotych.
  • Płacąc za rok z góry: za radio - 75,60 złotych, za telewizor (z radiem lub bez) - 245,15 złotych.

CZYTAJ: Abonament radiowo telewizyjny - dlaczego ludzie nie chcą go płacić?

Abonament RTV: Zniżki i zwolnienia z opłat

KRRiT podtrzymała zniżki, które przysługują osobom płacącym za abonament z góry. Dodatkowo, jak co roku, przewidziane są zwolnienia dla określonych grup użytkowników. Należą do nich m.in.:

  • osoby, które ukończyły 75. rok życia,
  • osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej,
  • kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi,
  • osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50% przeciętnego wynagrodzenia.

Osoby, które mają prawo do zwolnienia z abonamentu RTV, muszą złożyć na poczcie dokumenty potwierdzające uprawnienie oraz oświadczenie, które jest dostępne na stronie krajowej rady.

Abonament RTV: kary. Zasady i zmiany w karaniu za niepłacenie abonamentu

ZOBACZ: Każdy zapłaci abonament RTV z podatkami

Kara za niepłacenie abonamentu może wynieść nawet 30-krotność miesięcznej opłaty, czyli 680,10 złotych. Co jednak istotne, zgodnie z przepisami ustawy o opłatach abonamentowych, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na wniosek abonenta, może umorzyć lub rozłożyć na raty zaległości w płatności abonamentu, jeżeli przemawiają za tym szczególne względy. Wniosek można złożyć na elektroniczną skrzynkę podawczą, osobiście w kancelarii Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji lub drogą pocztową.

Abonament RTV: Za co pobiera się opłatę abonamentową?

Opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. Obowiązek ich uiszczania powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano rejestracji odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego. Rejestracji odbiorników radiowych lub telewizorów dokonuje się w placówkach pocztowych operatora wyznaczonego (Poczty Polskiej SA), w terminie 14 dni od dnia wejścia w ich posiadanie.

Abonament RTV 2019. Stawki, zniżki. Abonament RTV 2019: OPŁATY+ ZWOLNIENIA + KARY Ile za abonament RTV 2019 [CENNIK] Kto nie musi płacić?

Wideo

Materiał oryginalny: Abonament RTV 2019. Stawki, zniżki. Abonament RTV 2019: OPŁATY+ ZWOLNIENIA + KARY Ile za abonament RTV 2019 [CENNIK] Kto nie musi płacić? - Kurier Poranny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Krystyna

Dzień dobry jestem zainteresowana Panstwa usługą dotycząca zaległych opłat rtv i sciaganych przez urzad skarbowy .Ile kosztuje usługa?

W
Wygrane sprawy z Pocztą

Nasza kancelaria prawna specjalizuje się w obsłudze prawnej spraw przeciwko Poczty Polskiej oraz organom skarbowych. Ponad 6 letnie doświadczenie i jako nieliczni mamy pełne sukcesy w sprawach.
Zlecanie i zgłaszanie spraw elektronicznie na mail: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

W
Wygrane sprawy z Pocztą

Nasza kancelaria prawna specjalizuje się w obsłudze prawnej spraw przeciwko Poczty Polskiej oraz organom skarbowych. Ponad 6 letnie doświadczenie i jako nieliczni mamy pełne sukcesy w sprawach.
Zlecanie i zgłaszanie spraw elektronicznie na mail: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

G
Gość

Mało w gardło chazarom z PISraela i jej mordziatej mongolskiej telewizorni

 

Kredyt komercyjny w 2018 -800 000 000 zł

"Legalne dofinansowanie " 900 000 000 zł

Przekręt pt. : "za straty"     ponad 1 000 000 000 zł

Do tego zyski z reklam : ponad 1500 000 000 zł

z haraczu-abonamentu wyłudzanego co roku nedzarzom- kilkaset milionów

 
K
Kosmitka
W dniu 31.05.2018 o 15:29, cryo napisał:

Lecz się kre..Tyno jak widzisz Kosmitów....

 

Kosmici widzą chamstwo Ziemianina.

c
cryo
W dniu 30.05.2018 o 08:02, Kosmitka napisał:

Kosmici od lat uważają, że telewizja państwowa powinna być bezpłatna i utrzymywana z podatków.Zmniejszyć liczbę kanałów i zarobki dostosować do realiów polskich i pieniędzy wystarczy.Zdaniem Kosmitów, rolą radia i telewizji państwowej powinno być informowanie, edukowanie i rozrywka.Żaden dotychczasowy sejm, czyli posłowie, nie wyjaśnił dlaczego uważa, że radio i telewizja państwowa powinny być opłacane w postaci obowiązkowego abonamentu.Zdaniem Kosmitów, kondycja państwa jest słaba, jeżeli nie stać go na informowanie własnego społeczeństwa o pracach sejmu, senatu, rządu czy prezydenta bez dodatkowych opłat od obywatela.

Lecz się kre..Tyno jak widzisz Kosmitów....
U
Ury

Następny rok miał być już bez abonamentu. Kłamcy i krętacze!

K
Kosmitka

Kosmici od lat uważają, że telewizja państwowa powinna być bezpłatna i utrzymywana z podatków.

Zmniejszyć liczbę kanałów i zarobki dostosować do realiów polskich i pieniędzy wystarczy.

 

Zdaniem Kosmitów, rolą radia i telewizji państwowej powinno być informowanie, edukowanie i rozrywka.

Żaden dotychczasowy sejm, czyli posłowie, nie wyjaśnił dlaczego uważa, że radio i telewizja państwowa powinny być opłacane w postaci obowiązkowego abonamentu.

 

Zdaniem Kosmitów, kondycja państwa jest słaba, jeżeli nie stać go na informowanie własnego społeczeństwa o pracach sejmu, senatu, rządu czy prezydenta bez dodatkowych opłat od obywatela.

H
Helena

Dlaczego  nie  wyegzekwuje się abonamentu od wszystkich użytkowników!  Jestem emerytką płacę uczciwie i jeszcze straszy się mnie karami jak nie zapłacę a co z tymi co nie płacą w ogóle.

Czy tak trudno zmienić przepisy! 

B
Barany płacom i płaczom

Glupi narodzie

Idziesz na tzw.PO-cztę-spółkę PO a teraz PIS i W-Y-R-E-J-E-S-T-R-O-W-U-J-E-S-Z radio i telewizję.Dlaczego za-pita parobek po-czty? Nie interesuj się odpowiadasz.

Dostajesz pokwitowanie-oprawiasz w ramki,jako Dowód.

Z
Zawiedziona

Skandal!Mieli zniesc abonament w 2019r.obiecali!Znowu rozczarowanie.placa tylmo abonament biedni.uczciwi ludzie!!!

Dodaj ogłoszenie