70. urodziny Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości spędzi je na Wawelu

Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
Zaktualizowano 
Fot. Grzegorz Jakubowski / Polska Press
18 czerwca 1949 roku na świat przyszli Jarosław i Lech Kaczyńscy. W dniu swoich 70. urodzin prezes Prawa i Sprawiedliwości - jak w poprzednich latach - odwiedzi grób zmarłego w katastrofie smoleńskiej brata, który jest pochowany na Wawelu. W mszy świętej w intencji Lecha Kaczyńskiego ma wziąć udział m.in. prezydent Andrzej Duda.

Jarosław Kaczyński urodził się w Warszawie 18 czerwca 1949 roku. W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej był działaczem opozycji, a w pierwszych częściowo wolnych wyborach w 1989 roku został wybrany na senatora. Następnie był wbierany posłem na Sejm siedmiu kadencji. W latach 2006-2007 był prezesem Rady Ministrów, natomiast w 2010 roku był kandydatem na urząd prezydenta Polski (przegrał w drugiej turze z Bronisławem Komorowskim).

Jarosław Kaczyński jest współzałożycielem i - od 2003 roku - prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Według polityków tej partii z najbliższych kręgów Jarosława Kaczyńskiego, prezes PiS-u nigdy nie obchodził hucznie swoich urodzin. Zwykle 18 czerwca na Nowogrodzką przyjeżdżają najbardziej zaufani politycy z kwiatami i życzeniami. Nie ma jednak mowy o żadnych uroczystościach.

Od 2010 roku, kiedy w katastrofie smoleńskiej zginął brat bliźniak Jarosława Kaczyńskiego - prezydent RP Lech Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedza w dniu urodzin grób brata, który spoczywa na Wawelu. Wyjątkiem był rok 2018, kiedy Kaczyński w Krakowie nie mógł się pojawić z powodu złego stanu zdrowia. W tym roku znów pojawi się przy grobie brata, a także weźmie udział w mszy świętej w intencji zmarłego. W mszy ma również wziąć udział prezydent Andrzej Duda oraz czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości.

POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:

polecane: FLESZ: Zmiany w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 49

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
patriota

Urodziny kartofla-nowe święto: "Dzień Intryganta". Może doczekasz się jeszcze tego czasu, że zobaczysz jak rozwalają pomniki twemu bratu, tak jak twoje pachołki z IPN rozwalali bohaterom.

J
Jarek

Zamordowałem cię mój bracie i dobrze się z tym czuje, bo psychicznie choruję.

s
szurnięty kurdupel

a gdybym się położył obok brata nie wrócił ? Moje pacynki, manekiny, zesraliby się ze strachu, że co to będzie :-)

e
egon
2019-06-18T17:20:35 02:00, Obiektywny !:

Gdansk omijac z daleka , jakas specyficzna atmosfera tam panuje , po prostu komusze miasto !!!

2019-06-18T19:26:35 02:00, egon:

Jedź do Krakowa, na Wawel- tam masz obiektywny klimat. Poklęczysz sobie koło Adriana, odklepiesz zdrowaśki za zdrowie prezydenckiej pary i może dziadosław zaszczyci cię swoim spojrzeniem! Gdańsk omijaj z daleka, nie potrzeba tam pislamskich katotalibów...

2019-06-19T01:07:25 02:00, Gość:

Nie zakrzyczysz prawdy czlowieku , kiedys bylem dumny , ze tu mieszkalem , teraz niestety rzadzi tutaj jakas kompletnie chora ideologia porawnosci politycznej bezmyslnie zaadoptowana przez takich poprawnych Europejczykow jak ten typ, ktory wysyla mnie do Krakowa , po prostu koszmar !!!

2019-06-19T01:09:24 02:00, Gość:

I do tego zwie sie jeszcze Egon, lepiej nie mozna !!!

Nie jestem poprawnym europejczykiem, jestem Polakiem który kocha swój kraj. Boli mnie to , że pigmej i jego ludziki rozdają pieniądze na prawo i lewo- kościołowi, dzieciorobom. Ostatkiem sił dyszy służba zdrowia, pada szkolnictwo a władza kupuje od amerykańców samoloty które będą spłacać jeszcze nasze prawnuki. Gruby hajs płynie na komisję smoleńską i co - są jakieś wyniki? A wy pislamskie niedojdy podniecacie się moją ksywką...

A
Antoni Adam

giń nienawistna urwo w męczarniach

G
Gość
2019-06-18T17:20:35 02:00, Obiektywny !:

Gdansk omijac z daleka , jakas specyficzna atmosfera tam panuje , po prostu komusze miasto !!!

i mówi to ciota która nigdy tam nie była...

idź zrób laske jarkowi z okazji urodzin komuchu piepszony

O
Olo

Hans Frank też stacjonował na Wawelu..

E
Ehh

Przydało by się drugie Boże Narodzenie w czerwcu.

e
eert

Jarosławie Kaczyński, z okazji urodzin - spieprzaj dziadu!

G
Gość
2019-06-18T17:20:35 02:00, Obiektywny !:

Gdansk omijac z daleka , jakas specyficzna atmosfera tam panuje , po prostu komusze miasto !!!

2019-06-18T19:26:35 02:00, egon:

Jedź do Krakowa, na Wawel- tam masz obiektywny klimat. Poklęczysz sobie koło Adriana, odklepiesz zdrowaśki za zdrowie prezydenckiej pary i może dziadosław zaszczyci cię swoim spojrzeniem! Gdańsk omijaj z daleka, nie potrzeba tam pislamskich katotalibów...

2019-06-19T01:07:25 02:00, Gość:

Nie zakrzyczysz prawdy czlowieku , kiedys bylem dumny , ze tu mieszkalem , teraz niestety rzadzi tutaj jakas kompletnie chora ideologia porawnosci politycznej bezmyslnie zaadoptowana przez takich poprawnych Europejczykow jak ten typ, ktory wysyla mnie do Krakowa , po prostu koszmar !!!

I do tego zwie sie jeszcze Egon, lepiej nie mozna !!!

G
Gość
2019-06-18T17:20:35 02:00, Obiektywny !:

Gdansk omijac z daleka , jakas specyficzna atmosfera tam panuje , po prostu komusze miasto !!!

2019-06-18T19:26:35 02:00, egon:

Jedź do Krakowa, na Wawel- tam masz obiektywny klimat. Poklęczysz sobie koło Adriana, odklepiesz zdrowaśki za zdrowie prezydenckiej pary i może dziadosław zaszczyci cię swoim spojrzeniem! Gdańsk omijaj z daleka, nie potrzeba tam pislamskich katotalibów...

Nie zakrzyczysz prawdy czlowieku , kiedys bylem dumny , ze tu mieszkalem , teraz niestety rzadzi tutaj jakas kompletnie chora ideologia porawnosci politycznej bezmyslnie zaadoptowana przez takich poprawnych Europejczykow jak ten typ, ktory wysyla mnie do Krakowa , po prostu koszmar !!!

G
Gość

Gdyby Lech żył, strzeliłby mu w pysk. Zniweczył dorobek brata, a jego truchło wykorzystał jak nawóz do robienia propagandy nienawiści. Zakłamana komusza hiena.

ż
żelezna moherowa bereciara

Panie Prezesie 100 lat. Kochamy Pana, i podziwiamy. Jest Pan prawdziwym patriotą.

w
wielbiciel PO

Jaruś, sorry zapomialem. A mocherowe berety tez beda ????? Kurde dlaczego mnie tam niema

w
wielbiciel PO

Jaruś baw sie módl za Gdansk, Solidarnosc, okragly stól i za cale pomorze!!!

Dodaj ogłoszenie