7. Kobierzycki Bieg z Konstytucją - ponad 400 osób na starcie (ZDJĘCIA, WYNIKI)

Jakub Guder
Jakub Guder
Kilkuset biegaczy - starszych i młodszych - stanęło na starcie 7. Kobierzyckiego Biegu z Konstytucją, który zorganizowano w środę 3. maja.

Kobierzycki bieg stał się już majówkową tradycją. Rywalizacja odbywa się na dwóch dystansach. Na dłuższym wygrał Daniel Firlej z Bogatyni, który 10 km pokonał w czasie 34:44. Dwie sekundy za nim na metę wpadł Paweł Pelc, a trzeci był Dariusz Czarnota (35:41).
Zmagania ukończyło ponad 50 pań. Najszybsza okazała się Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca. Jej czas to 40:50. Ponad dwie minuty później (43:09) na mecie zameldowała się Jolanta Rydzewska (Brzeg). Na najniższym stopniu podium stanęła Dagmara Rozerska (Ręków; 44:26).

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia z Kobierzyckiego Biegu z Konstytucją 2023

Na 5 km jako pierwszy finiszował Kamil Mańkowski (Mirków), który pokonał tę odległość w czasie 15:54. Za jego plecami byli Artur Lipkowski (Wrocław; 16:49_ i Janusz Wojnarowicz (Zgorzelec; 17:15). Pierwsza trójka pań na 5 km to: Katarzyna Choma (Jelenia Góral 18:46), Patrycja Taratuta (Marcinowice; 19:45) i Marlena Kurowska (Kamienna Góra; 21:29).

Kilkanaście osób pokonało też 5-kilometrowe zawody w Nordic Walking, a dzieci mogły się zmierzyć w Biegu Małego Patrioty (1350m) oraz w Biegu Młodego Patrioty (2700m).

7. Kobierzycki Bieg z Konstytucją - PEŁNE WTYNIKI (KLIKNIJ)