5 najpopularniejszych kurortów wakacyjnych we Włoszech

  5 najpopularniejszych kurortów wakacyjnych we Włoszech

  Materiał partnera zewnętrznego

  Polska

  5 najpopularniejszych kurortów wakacyjnych we Włoszech
  Włoskie wybrzeże łącznie z Sycylią oraz Sardynią może poszczycić się malowniczymi kurortami - słynącymi na całym świecie. Niemal każda z nadmorskich miejscowości charakteryzuje się czymś wyjątkowym, ma swoje atrakcje.
  5 najpopularniejszych kurortów wakacyjnych we Włoszech
  Piękne plaże, turkusowa woda, ciekawa architektura oraz smaczna kuchnia -wszystko to przyciąga turystów do włoskich kurortów (wiesz jakie są ceny wycieczek? Zobacz tu: https://www.fostertravel.pl/wycieczki/wlochy)

  Oto najpopularniejsze z nich:

  SAN REMO
  Słynny kurort położony w Ligurii. Miasto znane jest dzięki odbywającemu się tutaj festiwalowi muzycznemu. Sam Remo było popularne już w XIX w. Chętnie przyjeżdżały tu europejskie elity - ceniąc sobie ciepły klimat z orzeźwiającymi wpływami znad pobliskich Alp. Kurort charakteryzuje się bardzo kosmopolitycznym charakterem - na ulicach usłyszeć można istną mieszankę językową. San Remo charakteryzuje się luksusem oraz przepychem. Znajduje się tutaj wspaniały port z imponującymi jednostkami pływającymi, a także Corso Giacomo Matteotti - główny deptak miejskiej starówki, przy której znajdują się luksusowe butiki i restauracje. Jedną z największych atrakcji miasta jest wybudowane na początku XX w. secesyjne kasyno, które obok podobnego obiektu w pobliskim Monte Carlo, należy do najznamienitszych na całej francusko - włoskiej Riwierze.

  RIMINI
  Miejsce popularne wśród turystów z Polski. Kurort charakteryzuje się piękną plażą, a morze ma barwę prawdziwego lazuru. Turyści chętnie odwiedzają ten zakątek przez wzgląd na przystępne ceny. Rimini rozciąga się na dużym obszarze, dlatego też nie znajdzie się tutaj jakiegoś głównego centrum skupiającego najwięcej atrakcji. Życie toczy się niemal równomiernie we wszystkich częściach kurortu. Najwięcej turystów jest na ciągnących się wzdłuż wybrzeża plażach. W samym mieście, jak i jego okolicach znajduje się kilka parków rozrywki.

  POSITANO
  To perła Kampanii. Wielu uważa, że zakątek ten jest najpiękniejszym miejscem pod względem widokowym w całej Europie. Kurort usytuowany jest na zboczach stromej góry. Mimo sporego ruchu turystycznego, udało się zachować klimat śródziemnomorskiego miasteczka, z ciasną, zabytkową zabudową. Positano stanowi znakomity punkt wypadowy do zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych - łodzią łatwo jest dostać się na Capri, do miejscowości Ischia oraz do Jaskini Grotta dello Smeraldo.

  CAPRI
  To wyspa będąca symbolem luksusu. Miejsce położone niedaleko Neapolu od lat przyciąga bogatych turystów. Wynajmują oni pokoje w ekskluzywnych hotelach oraz apartamentowcach. Wokół wyspy cumuje wiele ekskluzywnych jednostek, które w sposób namacalny ukazują wytworność tego miejsca. Capri jest niewielką wyspą, którą w dużej części pokrywają góry. Wypełniają one malownicze krajobrazy, na które ponadto składa się także jasna zabudowa, odcinająca się wyraźnie od soczystej zieleni śródziemnomorskiej roślinności.

  AMALFI
  Należy do eleganckich kurortów. Zbudowane zostało w miejscu, gdzie wysokie, ostre skały schodzą do lazurowej wody. Kameralne miasteczko może poszczycić się niewielkim portem oraz szeroką plażą. Odpowiednie warunki klimatyczne sprawiły, że w tym rejonie wyjątkowo dobrze rozwinęły się wszelkie formy roślinności. W Amalfi zachowało się wiele zabytkowych budowli. Najcenniejszą jest monumentalna Katedra św. Apostoła Andrzeja. Jej budowa rozpoczęła się w XI w. i ciągnęła się przez kilka kolejnych stuleci. Świątynia stanowi obecnie mieszankę architektoniczną. Dostrzec w niej można elementy stylu romańskiego, gotyckiego, bizantyjskiego czy barokowego. Będąc w Amalfi warto wybrać się do dzielnicy Vagliendola, który jest najbardziej stromym miejscem w całym mieście. Domy sprawiają wrażenie jakby poustawiane były jedne na drugich. Wybrzeże Amalfitańskie wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  Nie przegap

  MISTRZOWIE AGRO - GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE! Możesz jeszcze zgłosić kandydatów

  MISTRZOWIE AGRO - GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE! Możesz jeszcze zgłosić kandydatów

  Plan na jesienne wieczory? Filmy, seriale w sieci. Podstawa to dobry, światłowodowy internet.

  Plan na jesienne wieczory? Filmy, seriale w sieci. Podstawa to dobry, światłowodowy internet.