5 funkcji smartfonu, niezastąpionych w wakacje

Materiał informacyjny OPPO
Wakacje to czas niespodzianek i często konieczność podejmowania szybkich decyzji. Brak słońca nad morzem, czy ulewny deszcz, którzy zaskoczy nas podczas górskich eskapad, powoduje zmianę planów. Takie sytuacje można jednak do pewnego stopnia przewidzieć i szybko na nie zareagować. Z pomocą przychodzą nam wówczas urządzenia mobilne - w pierwszej kolejności smartfon z szybkim i przejrzystym systemem operacyjnym. A taki znajdziemy w urządzeniach OPPO.

Producent smartfonów opracował autorski system ColorOS, bazujący na powszechnie znanym Androidzie firmy Google, który na co dzień jest szalenie użytecznym i prostym w obsłudze narzędziem. Prostota i intuicyjność wspomagana jest przez wbudowane domyślnie funkcje i aplikacje. Dziś przedstawimy tylko kilka z nich, o których warto jednak wspomnieć z kontekście wakacyjnych wojaży.

1. Bezpieczne płacenie smartfonem

Sytuacja epidemiologiczna spowodowała wzrost popularności i tak już chętnie wykorzystywanych płatności bezgotówkowych. W czasie wakacji dokujemy ich często w nowych miejscach, do których już nie powrócimy. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych transakcji oraz pamiętać o tym, że płatności mobilne to niezwykle łakomy kąsek dla cyberprzestępców. Twórcy ColorOS zadbali o nasze bezpieczeństwo – system pomoże nam zapobiec kradzieży środków z konta, poprzez zabezpieczenie aplikacji płatniczych – zablokuje aplikacje z nieoficjalnych źródeł, zaszyfruje ważne informacje, czy weźmie pod lupę uruchomienie aplikacji do płatności bezstykowych, by uchronić użytkownika przed nieautoryzowanym dostępem.

Dzięki funkcji Bezpiecznej Klawiatury ważne hasła, które wprowadziliśmy do smartfonu, nie zostaną zachowane - dzięki temu nikt postronny ich nie wykorzysta. Poziom zabezpieczeń możemy dostosować do naszych potrzeb. Osobom, które przechowują na telefonie szczególnie ważne informacje, polecić można funkcję Prywatny Sejf, która zabezpieczy nasze dane do wyboru: prywatnym kodem, pytaniem zabezpieczającym lub odciskiem palca.

2. Filmowe wspomnienia – nic trudnego!

Dziś do zdrobnienia zdjęć lub nagrania filmu wystarczy nam smartfon z dobrym aparatem. I o ile mobilna fotografia ma już rzeszę pasjonatów, nieodkrytym jeszcze złotem jest video. Częściowo dlatego, że z nagranymi krótkimi urywkami ciężko później coś zrobić – są zwyczajnie mało atrakcyjne. Z pomocą przychodzi zainstalowany automatycznie w smartfonach OPPO program SoLoop. Dzięki tej wyjątkowo prostej w obsłudze aplikacji, możemy łatwo zmontować nagrany film i od razu przesłać naszym najbliższym lub udostępnić w mediach społecznościowych.

Użytkownicy mogą prosto skracać i edytować poszczególne ujęcia, mieszać ich kolejność, oraz korzystać z wielu filtrów, efektów specjalnych i darmowych podkładów muzycznych. W ten sposób wyjątkowe wakacje nie pozostają na zawsze w czeluściach kart pamięci.

3. Funkcja SOS niezastąpiona w niespodziewanych sytuacjach

Wakacje to czas wspaniałych przygód, ale czekać nas mogą również nieprzewidziane i niekoniecznie miłe zdarzenia, jak np. skręcenie nogi podczas górskiej czy leśnej wycieczki czy zasłabnięcie w upalny dzień, poświęcony zwiedzaniu starożytnych ruin.

Wówczas z pomocą przyjdzie nam jedna z funkcjonalności smartfonu OPPO, a mianowicie Alarm SOS. Pomimo stresu umożliwi on i znacznie przyspieszy wybranie właściwego numeru alarmowego oraz wysyłanie wiadomości z wezwaniem o pomoc. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk włączania telefonu 5 razy z rzędu, a system sam poda odpowiednim służbom naszą dokładną lokalizację, zdjęcia sytuacyjne oraz nagranie z obu kamer smartfonu. Tego typu rozwiązanie, dzięki swojej prostocie, może okazać się zbawienne dla dzieci lub osób starszych, które gorzej się poczuły, lub znalazły się w niebezpieczeństwie.

4. Komfort i bezpieczeństwo najmłodszych

Smartfon to także źródło rozrywki, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników. Trwająca wiele godzin podróż do wakacyjnego miejsca przeznaczenia sprawia, że milusińscy często przykuci są do mobilnych urządzeń swoich opiekunów. Aby nie sprawdzać co chwilę, czy młody użytkownik nie wcisnął tego, czego nie potrzeba, można dedykowaną ikonką uruchomić działający na ColorOS specjalny Tryb Dla Dzieci. Dzięki niemu system zadba m.in. o to, by nie doszło do wyłudzeń finansowych przez SMS, czy innej sztuczki naciągaczy działających w Internecie.

Jeśli chcemy, by nasze pociechy miast wpatrywać się w ekran smartfonu zwróciły uwagę na otaczające ich pejzaże, możemy określić dozwolony czas korzystania z urządzania i aplikacji, do których dziecko będzie miało dostęp. Aby „obejść” Tryb Dla Dzieci nie wystarczy ponowne uruchomienie telefonu - by go dezaktywować, trzeba wpisać kod lub użyć linii papilarnych palca właściciela.

5. Twój Inteligentny Asystent

Integralną częścią systemu jest Funkcja Inteligentnego Asystenta, która zoptymalizuje nasze multimedialne preferencje, poprzez zebranie najważniejszych aplikacji na specjalnym pasku narzędzi. Dla przykładu szybki dostęp do „kalendarza” pozwoli zaplanować wakacyjną podróż, a aplikacja –„prognoza pogody” – pomoże dostosować letnie atrakcje do warunków atmosferycznych, jakie mogą nas danego dnia zaskoczyć.

Dodaj ogłoszenie