3M stawia na naukę. Bo biznes nie może bez niej istnieć

Materiał informacyjny PERSPEKTYWY WOMEN IN TECH SUMMIT
W dzisiejszych czasach największe światowe firmy prześcigają się w oferowaniu klientom coraz bardziej nowoczesnych i zaawansowanych produktów. Za innowacyjnymi rozwiązaniami stoją więc siłą rzeczy nie tylko rzesze specjalistów od reklamy czy wizerunku, ale przede wszystkim naukowcy, którzy opracowują technologie i przystosowują je do życia codziennego.

- Biznes potrzebuje naukowców – nie ma wątpliwości Veena Lakkundi, wiceprezydent i dyrektor 3M w dziale Materiały klejące i taśmy w grupie biznesowej Bezpieczeństwo i przemysł, z którą porozmawialiśmy przy okazji dwudniowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit, odbywającej się w Warszawie.

Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ promowanie roli nauki w codziennym życiu, motywowanie ludzi do kreatywnego myślenia oraz poszukiwanie rozwiązań to wartości bliskie 3M. Firma od samego początku stawia na twórcze działanie i innowacje, które mają pozytywny wpływ na otaczający nas świat, dlatego aktywnie wspiera także kobiety i młode dziewczyny, które pragną rozwijać swoje kariery w branży naukowo-technologicznej.

Jak podkreśla Veena Lakkundi, 3M to firma oparta na nauce i tworząca rozwiązania, które można wykorzystać w życiu codziennym. Jej zdaniem świat i postęp technologiczny nie może istnieć bez silnego naukowego zaplecza, ponieważ w dzisiejszych czasach rozwiązywanie przeróżnych problemów w wielu firmach często kończy się na tym, w jaki sposób jesteśmy w stanie wykorzystać rozwiązania naukowe.

Veena Lakkundi podkreśla, że biznes nie tylko potrzebuje naukowców – on po prostu nie może istnieć bez nauki.

- Jeśli pomyślimy o telefonach komórkowych, których używamy, o samochodach, którymi jeździmy, o samolotach, którymi podróżujemy, o kosmetykach, które nakładamy na twarz - to wszystko jest możliwe dzięki nauce – mówi.

3M zatrudnia około 93 tysięcy pracowników na całym świecie. 11 tysięcy z nich to naukowcy.
- Przeznaczamy bardzo dużo środków na badania i rozwój. By być na bieżąco, nie wystarczy myśleć jedynie o następnym produkcie. Trzeba myśleć już o następnych rozwiązaniach oraz nowościach produktowych, które pojawią się, gdy osiągniemy kolejny stopień zaawansowania technologicznego – twierdzi Lakkundi.

W ramach rozwijania młodych utalentowanych umysłów, 3M organizuje – również w Polsce - wiele konkursów przeznaczonych właśnie dla młodych ludzi np. takich jak 3Mind.

3M zachęca do kreatywnego, nieszablonowego pomyślenia, dlatego w ramach konkursu 3Mind daje młodym studentom konkretne zadanie i mówi: "Podzielcie się z nami Waszymi pomysłami na rozwiązanie tego problemu".
- To naprawdę fascynujące, jak młodzi ludzie potrafią wymyślić zupełnie nowy, niesamowity sposób na rozwiązanie problemu, z którym do tej pory mierzono się w znany i tym samym bezpieczny sposób. To najlepiej pokazuje, że przyszłością biznesu jest nauka i młodzi naukowcy – uważa Veena Lakkundi.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie