27 grudnia - dzień wolny od pracy. Ale dodatkowe wolne tylko dla urzędników rządowych. Podpisano rozporządzenie [6. 12. 2019 r.]

TK
Wszyscy, którzy będą chcieli otrzymać dzień wolny od pracy 27 grudnia będą musieli go odpracować w sobotę - 14 grudnia.
Wszyscy, którzy będą chcieli otrzymać dzień wolny od pracy 27 grudnia będą musieli go odpracować w sobotę - 14 grudnia.
27 grudnia to dzień wolny od pracy. Ale nie dla wszystkich. Dodatkowe wolne otrzymają urzędnicy administracji rządowej. Dokładnie omawiamy, kto dostanie wolne 27 grudnia. Niestety, nie będzie to bezwarunkowe wolne. Wszyscy, którzy będą chcieli otrzymać dzień wolny od pracy 27 grudnia będą musieli go odpracować w sobotę - 14 grudnia. Czas świąteczny to jednak i tak dobra okazja do uzyskania dłuższego wolnego - wystarczy wziąć 5 dni urlopu, by zyskać 12 dni wolnych od pracy.

27 grudnia to dzień wolny od pracy. Dla kogo?

27 grudnia to dzień wolny od pracy dla urzędników administracji rządowej. Pod takim zarządzeniem znalazł się podpis szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Michała Dworczyka.

Kto ma prawo do uzyskania dnia wolnego 27 grudnia?

  • urzędnicy administracji rządowej centralnej - czyli ministerstwa i urzędy centralne,
  • urzędnicy administracji rządowej terenowej - wśród nich urzędy wojewódzkie i urzędu należące do KAS, inspekcje oraz urzędy statystyczne.

Zobaczcie koniecznie

Wolne 27 grudnia nie jest jednak dane "za darmo". Każdy urzędnik, który będzie chciał mieć wolne 27 grudnia będzie musiał go odrobić w sobotę 14 grudnia. Wówczas urzędy będą otwarte normalnie.

Wolne 27 grudnia nie dotyczy samorządów terytorialnych. Normalnie pracować będą zatem urzędnicy zatrudnieni w:

  • urzędach marszałkowskich,
  • starostwach powiatowych,
  • urzędach miast i gmin.

Kalendarz dni wolnych 2020: kiedy wziąć wolne, by mieć dłużs...

Dni wolne grudzień 2019. Warto zaplanować urlop

Wszyscy ci, którzy nie są urzędnikami muszą wziąć sprawy w swoje ręce i mądrze zaplanować urlop. Czas świąteczny to dobra okazja. Jak zatem wypadają święta Bożego Narodzenia?

  • 25 grudnia - środa - Boże Narodzenia,
  • 26 grudnia - czwartek - II. dzień świąt Bożego Narodzenia.

Jeśli weźmiemy wolne 23, 24 i 27 grudnia to liczyć możemy na 9 dni wolnego. Chcąc przedłużyć odpoczynek do 12 dni - wystarczy wziąć jeszcze wolne 30 i 31 grudnia.

Nie przegapcie

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Materiał oryginalny: 27 grudnia - dzień wolny od pracy. Ale dodatkowe wolne tylko dla urzędników rządowych. Podpisano rozporządzenie [6. 12. 2019 r.] - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
29 listopada, 19:16, ola:

jak wolne to dla wszystkich

to nie jest wolne. Po prostu dzień roboczy z 27 grudnia przeniesiono na 14 grudnia - na sobotę.

o
ola

jak wolne to dla wszystkich

Dodaj ogłoszenie