264 osoby ukończyły bieg City Trail. Zobacz zdjęcia

know / Wojciech Szubartowski
Wojciech Szubartowski
264 osoby, w tym 76 kobiet, ukończyły w sobotę bieg nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie z cyklu City Trail. Najszybciej 5-kilometrową trasę pokonał Artur Kern z Hrubieszowa (w czasie 17:01). Z kobiet najlepsza była natomiast Martyna Bugała z Lublina (19:41).

Oprócz klasyfikacji generalnej organizatorzy zliczają również wyniki w kilku kategoriach wiekowych. W najstarszej pobiegło sześciu mężczyzn oraz dwie kobiety. Wygrali urodzony w 1957 roku Andrzej Kawalec z Łęcznej (24:35) i Renata Izdebska (rocznik 1955) z Lublina (32:43).

City Trail to nie tylko bieg główny, ale także biegi dla najmłodszych w różnych kategoriach wiekowych, na dystansach od 300 m do 2 km. Najmłodsza uczestniczka, Anastazja Hernas-Szewczyk, liczyła tylko… dwa lata.

To był trzeci bieg obecnego cyklu City Trail. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy biegi – 11 stycznia, 1 lutego i 7 marca. Za każdym razem uczestnicy mają do pokonania 5 kilometrów, a trasa przebiega nad Zalewem Zemborzyckim.