2 tys. sztuk amunicji i broni palnej. 34 osoby z prokuratorskimi zarzutami za nielegalny handel bronią

Marcin Koziestański
Marcin Koziestański
W sumie zabezpieczono 134 jednostki broni palnej, ponad 54 istotnych części broni palnej oraz niemal 1,9 tysiąca sztuk amunicji
W sumie zabezpieczono 134 jednostki broni palnej, ponad 54 istotnych części broni palnej oraz niemal 1,9 tysiąca sztuk amunicji Fot. CBŚP
Kolejne zatrzymania i zarzuty w śledztwie dotyczącym nielegalnego handlu bronią. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli 134 jednostki broni palnej oraz niemal 2 tys. sztuk amunicji.

Na polecenie prokuratora Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili przeszukania, w wyniku których zabezpieczyli broń palną oraz amunicję. Kolejne dwie osoby usłyszały zarzuty. W sprawie występuje łącznie 34 podejrzanych.

Prokuratorskie zarzuty

Prokurator przedstawił dwóm zatrzymanym osobom zarzuty posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji kwalifikowane z art. 263 § 2 kk. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w wysokości 10 tysięcy i 40 tysięcy złotych. W wyniku przeprowadzonych czynności zabezpieczono w sumie 134 jednostki broni palnej, ponad 54 istotnych części broni palnej oraz niemal 1,9 tysiąca sztuk amunicji.

34 podejrzane osoby

Dotychczas w toku postępowania prokurator przedstawił zarzuty 34 osobom w tym m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu i posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej oraz materiałów wybuchowych.

W przeciągu całego śledztwa zabezpieczono już łącznie 571 jednostek broni palnej, 186 istotnych części broni palnej oraz około 9 tysięcy sztuk amunicji różnego kalibru.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań i zarzutów w tej sprawie.

od 16 lat

rs

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

F
Fifirifi
Niewolniki nie maja prawa do broni. Bron z filmu to ściema i repliki. No ale nieudacznicy muszą odtrąbić sukces.
P
Polak
Już widzę, jak polscy bandycie, dilerzy, albo złodzieje wychodzą w dwuszeregu z karabinami Mosina czy Mausera i terroryzują ludzi na ulicach. To musiała być jakaś grupa organizująca przerzut broni kolekcjonerskiej za granicę.
J
James
Rozbili pewnie grupę rekonstrukcyjna bahahaha....
A
Anna
Same karabiny z I i II wojny. Typowo kolekcjonerskie. A gdzie ta broń? Kto napada z czymś takim? Kolby dorobione, czyli zgniły na zardzewiałych lufach. Na całym świecie takie egzemplarze kupuje dię w sklepach ze starociami.
Wróć na i.pl Portal i.pl