2 liga. Stal Stalowa Wola wygrywa z GKS-em Jastrzębie

Kamil Górniak
Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku GKS Jastrzębie 3:1. Do przerwy zielono-czarni prowadzili 2:0, ale to rywale nadawali przez cały mecz ton rywalizacji.

Sobotnie spotkanie w Stalowej Woli rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy wyszli na ten pojedynek bardzo zmotywowani i zmobilizowani po przykrej porażce w Lubinie z rezerwami Zagłębia. Już w 7. minucie objęli prowadzenie w meczu. Z rzutu wolnego sprzed pola karnego uderzał Jakub Kowalski, piłka odbiła się od muru i dopadł do niej Arkadiusz Ziarko i pokonał golkipera ekipy z Jastrzębia.

Goście od razu ruszyli do ataku. Mocno kotłowało się pod bramka Stalówki, zawodnicy ze Stalowej Woli blokowali próby gości, którzy raz po raz znajdowali się w obrębie pola karnego zielono-czarnych. Gospodarze co jakiś czas próbowali zagrozić bramce GKS, lecz nie mieli zbyt wielu klarownych okazji. Kilka razy między słupkami ratować Stal musiał Mikołaj Smyłek.

W 34. minucie zielono-czarni podwyższyli prowadzenie. Bartosz Pioterczak ograł przed polem karnym dwóch rywali i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od jednego z obrońców gości i zaskoczyła Jakuba Trojanowskiego i wpadła do siatki. W końcówce kontaktowego gola szukali Michał Bednarski i Karol Fietz. W obu przypadkach dobrze obronił Smyłek, a szczególnie druga parada była naprawdę wyborna.

Po zmianie stron nadal mocno naciskali goście, Stal cofnęła się na własną połowę i broniła dostępu do własnej bramki. W 60. minucie ekipa z Jastrzębia dopięła swego. Po zagraniu wzdłuż bramki akcję GKS zamknął Michał Bednarski i wpakował z najbliższej odległości piłkę do siatki. Goście napierali, lecz nie potrafili zadać skutecznego ciosu. W doliczonym czasie gry świetną kontrę wyprowadzili gospodarze. Olivier Sukiennicki popędził z piłką, odegrał do Macieja Wojtaka, który mimo interwencji Trojanowskiego zdobył gola. Kilka chwil później mogła paść kolejna bramka, ale Stal nie wykorzystała świetnej kontry i praktycznie pustej bramki rywali. Trojanowski zagrał poza polem karnym ręką i otrzymał czerwoną kartkę, a ostatni rzut wolny nie zakończył się kolejnym golem dla Stali.

Stal Stalowa Wola - GKS Jastrzębie 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Ziarko 7, 2:0 Pioterczak 34, 2:1 Bednarski 60, 3:1 Wojtak 90+1

Stal: Smyłek - Kowalski, Rogala ż, Furtak, Urban, Pioterczak (89 Wojtak), Mydlarz (65 Sukiennicki), Soszyński ż, Ziarko ż (46 Seweryn), Chełmecki ż (76 Maluga), Klisiewicz. Trener Ireneusz Pietrzykowski.

GKS: Trojanowski cz- Rogala (74 Mucha), Maszkowski, Lech, Jadach (46 Zych), Vaz, Fietz ż, Bednarski (90+5 Drazik), Gołuch, Boruń ż, Zakharchenko. Trener Piotr Dziewicki.