MKTG SR - pasek na kartach artykułów

2. liga siatkarek. Marba Sędziszów Małopolski wygrała turniej półfinałowy w Warszawie

Tomasz Paryś
Patrycja Masłowska-Kipa Fotografia
Drużyna Marby Sędziszów Małopolski wykonała pierwszy krok w kierunku awansu do 1. ligi kobiet. W turnieju półfinałowym nie miała sobie równych odnosząc komplet zwycięstw. Do spełnienia marzeń pozostało jeszcze jedno trudne zadanie - wygrać turniej finałowy.

Marba Sędziszów Małopolski przystępowała do turnieju półfinałowego jako bezapelacyjny zwycięzca 2. ligi grupy 4. Gospodarzem turnieju był zespół KSG Warszawa, z którym przyszło Marbiankom toczyć bój w ostatnim dniu zawodów o pierwsze miejsce. Wynik o niczym jednak nie przesądzał, bo obie drużyny miały już przed spotkaniem pewny awans do turnieju finałowego.

Marba Sędziszów Młp. - SMS Police 3:0

Sety: 25:15, 25:22, 25:18.

Sędziszowianki na inaugurację turnieju w czwartek rozprawiły się w trzech setach ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Police. Przeciwniczki postawiły się tylko w drugiej partii, pozostałe dwie odsłony wygrane już zdecydowanie przez podkarpacki zespół.

Marba Sędziszów Młp. - Komunalnik Nysa 3:1

Sety: 25:12, 25:10, 21:25, 25:19.

W drugim dniu rywalizacji podopiecznym Macieja Lesia przyszło mierzyć się z NTSK PANS Komunalnik Nysa. Po dwóch setach dominacji na parkiecie, naszym siatkarkom przydarzył się przestój, co skrzętnie wykorzystały rywalki. W czwartym secie Marba wróciła do swojej gry z poprzednich odsłon i zakończyła pojedynek na swoją korzyść.

KSG Warszawa - Marba Sędziszów Młp. 2:3

Sety: 25:10, 17:25, 25:18, 21:25, 5:15.

Najwięcej emocji przyniósł sobotni pojedynek Marby z gospodyniami KSG Warszawa. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, ale zanim jednak do niego doszło, od wysokiego zwycięstwa w pierwszym secie rozpoczął mazowiecki zespół. Marbianki nie załamały się takim obrotem sprawy i szybko wyrównały stan meczu. W trzecim secie ponownie do głosu doszły warszawianki, ale i tym razem sędziszowianki zdołały odpowiedzieć. Piąty set to już dominacja Marby, która straciła w tej części zaledwie pięć punktów.

Kadra Marby Sędziszów na półfinałowy turniej w Warszawie: Pikusa, Bochenek, Koziańska, Pelczarska, Głaz, Lewandowska, Dyduła, Żabińska, Puchalska, Podlasek-Pazdan, Pietruszka, Etgens, Hatala oraz Wardęga.

WYNIKI: KSG Warszawa - Komunalnik Nysa 3:0 (25:16, 25:13, 25:14), KSG Warszawa - SMS Police 3:0 (25:13, 25:19, 25:20), Komunalnik Nysa - SMS Police 3:0 (25:23, 25:15, 25:12).

1Marba Sędziszów Młp.389:3
2KSG Warszawa378:3
3Komunalnik Nysa334:6
4SMS Police300:9

Do turnieju finałowego awansowały dwie drużyny: Marba Sędziszów Małopolski i KSG Warszawa. Skład finalistów poznamy po rozegraniu wszystkich spotkań drugiego turnieju półfinałowego.