Kamil Górniak
Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola nie będzie udanie wspominać ostatniego meczu wyjazdowego w tym roku. Zielono-czarni ulegli w Lubinie miejscowym rezerwom Zagłębia aż 0:4.

Spotkanie w Lubinie fatalnie rozpoczęło się dla zielono-czarnych. Już w 3. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony najwyżej w polu karnym wyskoczył Rafał Adamski i wpakował piłkę do siatki Stali. Rezerwy Zagłębia po zdobytym golu nie myślały poprzestać na jednym trafieniu i nadal atakowały. Goście ze Stalowej Woli dopiero po kilku minutach otrząsnęli się po szoku z pierwszych minut i zaczęli przejmować inicjatywę.

W 11. minucie celny strzałem popisał się Łukasz Soszyński, lecz Szymon Weirauch nie miał problemów ze złapaniem futbolówki. Potem uderzać na bramkę gospodarzy próbowali Łukasz Seweryn, Jakub Górski czy Bartosz Pioterczak, lecz ich uderzenia były niecelne lub nie sprawiły kłopotów golkiperowi Miedziowych.

W 26. minucie zapachniało gole dla gospodarzy, po tym jak z obroną Stalówki zabawił się Szymon Karasiński, lecz świetną interwencją popisał się Mikołaj Smyłek. Sytuacja zielono-czarnych skomplikowała się w 33. minucie, kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Jakub Górski. Stal mimo wszystko napierała i w doliczonym czasie gry była bliska wyrównania. Z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego uderzył Jakub Kowalski, a piłkę lecącą w okienko zdołał odbić bramkarz Zagłębia.

Szybko po zmianie stron Stal straciła drugiego gola. Do siatki trafił Adamski. Kilka minut później było już trzy, a po chwili 4:0. Kolejno gole dla gospodarzy zdobywali Patryk Kusztal i znów Adamski. Stal chciała przynajmniej zdobyć jednego gola, ale to nie był dzień zielono-czarnych. Gospodarze mogli zdobyć jeszcze kolejne bramki, lecz Mikołaj Smyłek nie dał się pokonać.

Zagłębie II Lubin - Stal Stalowa Wola 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Adamski 3, 2:0 Adamski 47, 3:0 Kusztel 57, 4:0 Adamski 61

Zagłębie II: Weirauch - Kolan ż (46 Lepczyński), Sochań ż, Jach, Karasiński, Kocaba (71 Dziewiatowski), Kruszelnicki (65 Masiak), Dudziński ż, Adamski ż (65 Szafranek), Popielec ż (46 Terlecki), Ksztal. Trener Paweł Sochacki.

Stal: Smyłek - Kowalski, Banach, Furtak ż, Seweryn (60 Urban), Soszyński ż, Pioterczak (82 Wojtak), Sukiennicki (46 Chełmecki), Górski żżcz, Kościelniak (72 Maluga), Iwao (72 Mydlarz). Trener Ireneusz Pietrzykowski.