15 lat więzienia za leczenie olejkiem z konopi? Jakub...

  15 lat więzienia za leczenie olejkiem z konopi? Jakub Gajewski usłyszał zarzut

  Agata Maksymiuk (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  15 lat więzienia za leczenie olejkiem z konopi? Jakub Gajewski usłyszał zarzut

  ©Fot. via Wolne Konopie

  15 lat więzienia za import 900 gramów olejku z konopi – taki zarzut usłyszał Jakub Gajewski, wiceprezes Wolnych Konopi.
  15 lat więzienia za leczenie olejkiem z konopi? Jakub Gajewski usłyszał zarzut

  ©Fot. via Wolne Konopie

  Członkowie stowarzyszenia zorganizowali protest domagając się oczyszczenia mężczyzny z zarzutów. Na Facebooku powstało wydarzenie, gdzie każdy może poprzeć akcję. Informacje pojawiły się również na szczecińskiej stronie stowarzyszenia Wolne Konopie.

  Według Trybunału Konstytucyjnego nie ma podstaw do utrzymywania w Polsce zakazu leczenia marihuaną. Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej przekonują, że olejek konopny działa przy chorobach reumatycznych, przeciwmiażdżycowo, przy stwardnieniu rozsianym, nadciśnieniu i w chorobach nowotworowych. Zalecany jest także przy schorzeniach paznokci i włosów.

  - Olej używany jest wyłącznie do leczenia najcięższych, zaliczanych do śmiertelnych chorób, wobec których konwencjonalna medycyna jest bezradna i bezskuteczna – tłumaczy Jakub Gajewski w swoim oświadczeniu. "Każdy z nas możne mieć padaczkę, lesniewskiego-crohna, stwardnienie rozsiane oraz szereg innych chorób. Każdy powinien mieć możliwość wyboru metody leczenia". Sprawa poruszyła internautów. "15 lat wiezienia to więcej niż niektórzy dostali za morderstwo" – czytamy w jednym z komentarzy.

  "Zrozumiałbym ten wyrok, jeżeli chłopak krzywdziłby innych, ale on starał się pomóc" - komentuje jeden z internautów. "Prawo jest prawem nie powinniśmy robić wyjątków dla nikogo" – pisze internautka. "Tak naprawdę nie wiemy, co kryje się za takimi metodami. Nie bez powodu marihuana jest nielegalna. Jeżeli uniewinnimy tego chłopaka, będziemy musieli uwolnić też pozostałych, nie wiem czy to dobry pomysł".

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo