12 listopada 2019. Dzień po Święcie Niepodległości nie będzie wolny od pracy i szkoły

MW
11 listopada obchodzimy narodowe święto odzyskania przez Polskę niepodległości. 12 listopada 2019 to normalny dzień pracy i  nauki - nie jest dniem wolnym.
11 listopada obchodzimy narodowe święto odzyskania przez Polskę niepodległości. 12 listopada 2019 to normalny dzień pracy i nauki - nie jest dniem wolnym. Andrzej Banaś
12 listopada 2018 roku obchodziliśmy nowe święto narodowe. Był to dzień wolny od pracy i szkoły. Czy podobnie będzie w 2019 roku? Wyjaśniamy.

12 listopada - nowe święto narodowe

12 listopada 2018 roku był nowym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy i szkoły. Politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli wówczas w Sejmie projekt ustawy o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Nowe święto narodowe przypadało dzień po Święcie Niepodległości - 12 listopada 2018 roku.

Czy podobnie będzie w 2019 roku? Wiele osób szuka informacji na temat tego, czy wtorek 12 listopada będzie dniem wolnym. Wątpliwości i zamieszanie rodzą się głównie z faktu, że rok wcześniej dzień 12 listopada był wolny od pracy. Nie wszyscy wiedzą, czy ta sytuacja powtórzy się także w tym roku.

Wtorek 12 listopada 2019 - dzień wolny od pracy?

Jak czytamy w projekcie ustawy z 2018 roku o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości: "Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej".

Trwa głosowanie...

Dni wolnych od pracy w Polsce jest...?

Niestety dla wielu, była to akcja wyjątkowa, jednorazowa i dotyczyła wyłącznie 12 listopada 2018 roku. Wtedy bowiem Sejm uchwalił specjalną ustawę, zgodnie z którą 12 listopada 2018 roku był dniem wolnym za 11 listopada. - Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - argumentowali wówczas politycy PiS, pomysłodawcy ustawy.

12 listopada 2019 roku nie jest dniem wolnym od pracy i szkoły!

Ustawowo wolny jest natomiast poniedziałek, 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.

Koronawirus mniej groźny niż grypa?

Wideo

Materiał oryginalny: 12 listopada 2019. Dzień po Święcie Niepodległości nie będzie wolny od pracy i szkoły - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 190

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie