11-latka topiła się w Ustce. Kąpała się w wyjątkowo...

  11-latka topiła się w Ustce. Kąpała się w wyjątkowo niebezpiecznym miejscu

  aniz/AIP

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzięki czujności przypadkowego turysty i błyskawicznej akcji ratowników udało się uratować 11-latkę, która topiła się w morzu przy plaży w Ustce. Dziecko kąpało się w miejscu wyjątkowo niebezpiecznym, uznanym za czarny punkt wodny.
  11-latka topiła się w Ustce. Kąpała się w wyjątkowo niebezpiecznym miejscu

  ©Robert Pietrasz

  11-letnia Kasia z Mysłowic wypoczywała na plaży w okolicach drugiego mola w Ustce. Rodzice, z którymi była nad morzem, tłumaczyli, że nie zauważyli kiedy dziecko weszło do wody.

  Walczącą o życie Kasię zauważył, 150 metrów od brzegu, przypadkowy turysta. Mężczyzna powiadomił Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy dotarli do dziewczynki na skuterze wodnym. Po wyciągnięciu ofiary na brzeg ratowniczka medyczna rozpoczęła reanimację. - Dziecko odzyskało przytomność, ale było w poważnym stanie. Karetka pogotowia odwiozła je do szpitala - powiedział gp24.pl Piotr Dąbrowski, szef słupskich ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


  Okazało się, że rodzina wypoczywała na wyjątkowo niebezpiecznej plaży. Kąpielisko oznaczone jest jako czarny punkt wody. Dodatkowo, w środę pływanie utrudniał silny wiatr i wysokie fale.  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo