Szwecja - Polska: Trzy Korony za mocne dla Biało-Czerwonych. Honorowy gol Łyszczarczyka ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Biało-Czerwoni wspierani w Ostrawie przez polskich kibiców zdołali strzelić Szwedom honorową bramkę  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Biało-Czerwoni wspierani w Ostrawie przez polskich kibiców zdołali strzelić Szwedom honorową bramkę Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
W rozegranym 12 maja swoim drugim meczu w hokejowych mistrzostwach świata elity reprezentacja Polski przegrała w Ostrawie ze Szwecją 1:5. 11-krotni mistrzowie świata mający w składzie 18 zawodników z ligi NHL okazali się dla Biało-Czerwonych za mocnym rywalem, choć udało nam się strzelić drużynie Trzech Koron honorową bramkę. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Szwecja.

Szwecja - Polska: Trzy Korony za mocne dla Biało-Czerwonych

W swoim drugim meczu po powrocie do MŚ elity po 22 latach przerwy Polacy przegrali w Ostrawie ze Szwecją. Reprezentacja Trzech Koron okazała się za mocnym rywalem dla Biało-Czerwonych, choć starali się oni walczyć z 11-krotnymi mistrzami świata.

Szwedzi mający w składzie aż 18 zawodników z ligi NHL w I tercji byli wyraźnie lepszym zespołem i szybko udokumentowali to golami. Najpierw po dograniu pod bramkę doświadczonego Marcusa Johanssona krążek pechowo odbił się od Macieja Kruczka i wpadł do siatki, a gola zapisano na konto napastnik Minessota Wild.

Później z błędu Patryka Wronki skorzystał Lucas Raymond i zawodnik Detroit Red Wings podwyższył prowadzenie. Polacy próbowali kontrować rywali. Dobre okazje mieli Marcin Kolusz i Kamil Wałęga, ale stojący w bramce Trzech Koron Filip Gustavsson nie dał się pokonać

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU SZWECJA - POLSKA

II tercja była dużo lepsza w naszym wykonaniu. Zaraz na początku dobre okazje mieli Krystian Dziubiński, Patryk Krężołek i Paweł Zygmunt, ale Szwedzi nie dali sobie strzelić gola, a sami odpowiedzieli trafieniem Erika Karlssona z Pittsburgh Penguins. Kapitan Szwedów strzałem z dystansu z pierwszego krążka zaskoczył stojącego w naszej bramce Davida Zabolotnego.

Szwecja - Polska: Honorowy gol Łyszczarczyka

W III tercji Biało-Czerwonym udało się zaskoczyć utytułowanych rywali i zdobyć honorową bramkę. Jej autorem był Alan Łyszczarczyk. Napastnik GKS Tychy przejął krążek w tercji rywala i co prawda pogubił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale potem uderzeniem zza bramki zaskoczył Gustavssona odbijając krążek od pleców bramkarza Minessota Wild.

W końcówce jeden z głównych kandydatów do złota w tych MŚ udokumentował swoją przewagę dwoma kolejnymi bramkami w okresie gry w przewadze, Pierwszą karę Kamila Górnego wykorzystał Andre Burakovsky z Seattle Kraken, a drugą Erik Karlsson ponownie wpisując się na listę strzelców.

Kolejny mecz w MŚ elity Polacy zagrają we wtorek 14 maja o godz. 20.20. Ich rywalem w Ostrawie będzie również mająca po dwóch meczach 1 punkt Francja. Zwycięzca tego spotkania bardzo przybliży się do utrzymania w gronie najlepszych.

Szwecja - Polska 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Bramki 1:0 Marcus Johansson - Victor Hedman, Erik Karlsson (4), 2:0 Lucas Raymond - Adrian Kempe (7), 3:0 Erik Karlsson - André Burakovsky (33), 3:1 Alan Łyszczarczyk (43), 4:1 Andre Burakovsky - Rasmus Dahlin, Victor Olofsson (55), 5:1 Erik Karlsson - Victor Hedman, Filip Gustavsson (56)