MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Widzew Łódź - Lech Poznań 1:1. Remis jak porażka. To już jest koniec, można się rozejść... Zobacz oceny lechitów

Maciej Lehmann
Lech Poznań zremisował w Łodzi w Widzewem 1:1Zobacz oceny lechitów -->
Lech Poznań zremisował w Łodzi w Widzewem 1:1Zobacz oceny lechitów -->Marian Zubrzycki/PAP
Lech Poznań w 33. kolejce ekstraklasy zremisował z Widzewem Łódź 1:1 i stracił szansę na grę w europejskich pucharach. Kolejorz zagrał trochę lepiej niż w poprzednich, fatalnych do odbioru meczach, ale swojego celu nie zrealizował.

Dla Lecha Poznań sezon skończył się w Łodzi. Choć zremisował, na całym polu poniósł wielką porażkę, bo nawet nie zdołał zakwalifikować się do europejskich pucharów.

W 21. minucie Kolejorz objął prowadzenie. Filip Szymczak dostał piłkę na skrzydle. Z linii "szesnastki" dograł na głowę Kristoffera Velde, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał Rafała Gikiewicza.
Chwilę później Norweg był bliski podwyższenia prowadzenia i popisania się przepięknym trafieniem. Gracz Lecha uderzył technicznie tuż zza pola karnego, a piłka obiła spojenie słupka z poprzeczką bramki Widzewa. Golkiper gospodarzy tylko obserwował piłkę zmierzającą w kierunku jego bramki.

Wydawało się, że Kolejorz dowiezie prowadzenie do przerwy, jednak w 40. minucie spóźniony w interwencji Bartosz Mrozek z dużą siłą wpadł w próbującego oddać strzał głową Kamila Cybulskiego i arbiter Piotr Lasyk po analizie VAR wskazał na "wapno". Rzut karny tuż przed końcem pierwszej połowy skutecznie wykorzystał Imad Rondić i oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku remisowym.

Po zmianie stron lepszy był Widzew. Kolejorz dopiero w końcówce zaczął odważnie atakować. Okazję do strzelania gola miał Mikael Ishak, ale szwedzkiego napastnika zatrzymał Rafał Gikiewicz. Nerwowo było do ostatnich minut meczu. Kibice obu drużyn drżeli o końcowy wynik. Zarówno Lecha, jak i Widzew mieli swoje okazje do zdobycia bramki, ale żadnej z drużyn nie udało się tego zrobić.

W ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy Kolejorz zagra przy Bułgarskiej z walczącą o utrzymanie Koroną Kielce, natomiast Widzew Łódź pojedzie do Radomia na mecz z zagrożonym spadkiem Radomiakiem.

Zobacz w galerii oceny piłkarzy Lecha Poznań -->

Trasy Biegu Lwa należą do szybkich, stąd są atrakcyjne dla biegaczy lubiących rywalizację i walczących o rekordy życiowe.

Prawie 3 tys. osób wystartowało w półmaratonie i w innych bi...