MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze w Lublinie Miejsce Aktywności Lokalnej otwarte. Mieszkańcy wspólnie przygotowali przekąski. Był też koncert i potańcówka. Zdjęcia

Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
W sobotę (18 maja) przy ul. Żołnierskiej 10 otwarto pierwsze w Lublinie "Miejsce Aktywności Lokalnej". Mieszkańcy i goście „Naszego Miejsca” wspólne przygotowali przekąski, odbył się także koncert i potańcówka.

To miejsce będą tworzyć mieszkańcy

– Miejsce Aktywności Lokalnej to bezpłatna przestrzeń integracji sąsiedzkiej, codziennej aktywności mieszkanek i mieszkańców, otwarta na pomysły i potrzeby osób w każdym wieku. Miejsce stworzone do spędzania czasu wolnego, dzielenia się zainteresowaniami, umiejętnościami, pomysłami. O potrzebie jego utworzenia rozmawialiśmy podczas spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

„Nasze Miejsce” pełną aktywność rozpocznie z początkiem czerwca.

Miejsce Aktywności Lokalnej na Sławinku, na bazie przeprowadzonych wcześniej spotkań konsultacyjnych, zostało wyposażone w sprzęt do warsztatów kulinarnych, rękodzielniczych, teatralnych, napraw urządzeń, przestrzeń do wymiany książek, zabawek czy jedzenia. Zgodnie z ideą funkcjonowania Miejsca Aktywności Lokalnej jego regulamin i konkretne działania będą prowadzone w oparciu o współpracę z mieszkańcami.

– Dzięki temu miejsce rozwinie się wraz z osobami, którzy spędzając tu wolny czas i realizując swoje inicjatywy, będą mieli realny wpływ na jego codzienne funkcjonowanie – podkreśla Szymczyk.

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, „Nasze Miejsce” będzie otwarte w czerwcu:

  • we wtorki i czwartki w godz. od 12:00 do 18:00,
  • w środy od 9:00 do 18:00
  • w piątki i soboty od 12:00 do 21:00.

Osoby zainteresowane włączeniem się w działania mogą skontaktować się z koordynatorem Miejsca Aktywności Lokalnej „Nasze Miejsce” – Wojciechem Olchowskim (tel.: 794 772 999, e-mail: [email protected]).

Organizacja pozarządowa tworząca miejsce aktywności lokalnej została wybrana w trybie otwartego konkursu. Oferta złożona przez Stowarzyszenie „Dla Sławinka” była najkorzystniejsza, spośród trzech ofert podlegających ocenie merytorycznej. Lokal zaproponowany przez Stowarzyszenie znajdujący się przy ul. Żołnierskiej 10 miał największy potencjał na zaadaptowanie do potrzeb funkcjonowania MAL. Przed otwarciem przeszedł niezbędne prace remontowe Na realizację zadania w latach 2024-2026 Miasto przeznaczy 550 tys. zł.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom - fałszywe strony lotniska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski