Piłka nożna: Górnik długo nie przodował. Miedź dołuje, Ślęza się wznosi

Michał Sałkowski
Paweł Żmudziński nie pomógł Górnikowi w obronie fotela lidera drugoligowej tabeli Piotr Krzyżanowski
Szkolne błędy pozbawiły triumfu polkowiczan. Raz na wozie, raz pod wozem, czyli co z Miedzią?

Problemy ze stabilizacją formy wpływają na słabe wyniki Miedzi Legnica. Tydzień temu ograła u siebie Elanę Toruń 2:1. Była to odpowiedź na dwa fatalne mecze z Jarotą Jarocin i Zawiszą Bydgoszcz. Teraz Miedź miała przełamać wahania formy i wygrać na wyjeździe z Polonią Słubice. Nie udało się wejść na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Janusza Kudyby przegrali 0:2. - Cały czas płacimy frycowe. Potrzebujemy przełamania, by zdobywać punkty w kilku meczach z rzędu - mówi Kudyba. Na razie jednak bez skutku, bo gdy legniczanom udaje się wygrać mecz, to w kolejnym ponoszą porażkę. Odbija się to na pozycji w tabeli.

W pierwszej połowie Miedź miała lekką przewagę, ale to gospodarze strzelili bramkę. Po stałym fragmencie gry piłka odbiła się od tylnej części głowy Pawła Posmyka i wpadła do siatki. Miedź mogła strzelić gola, ale świetną okazję zmarnował Piotr Burski. Po podaniu Piotra Czuryły Burski z 7 metrów uderzył fatalnie i... piłkę miała Polonia.

Niemająca nic do stracenia Miedź grała trzema napastnikami - szkoleniowiec wprowadził Łukasza Zagdańskiego. Nie przyniosło to efektów. Zrobiło się jeszcze gorzej, bo w 82 minucie Polonia podwyższyła. Aleksandra Dżuldinowa znów pokonał Paweł Posmyk.

Legniczanie szósty raz w tym sezonie schodzili z murawy pokonani. - Zabrakło nam szczęścia i w drugiej połowie umiejętności - kończy Kudyba.

W środę (g. 17)Miedź grać będzie u siebie z Rakowem Częstochowa. Trzy dni później kolejny ciężki mecz, bo na wyjeździe zespół z Legnicy zmierzy się z GKS-em Tychy. Na szkoleniowca Miedzi czeka więc bardzo ciężki tydzień, być może nawet decydujący dla jego przyszłości w tym klubie. Oby opiekun legniczan nie był kozłem ofiarnym słabej kondycji Miedzi, nie tylko piłkarskiej.

Problemy ze stabilizacją formy wpływają na słabe wyniki Miedzi Legnica.

Górnik, po dziecinnych błędach, sprezentował Nielbie Wągrowiec zwycięstwo. Tym samym jedynie tydzień mógł się cieszyć rolą lidera. Kwintesencją nieporadnej gry w obronie była trzecia bramka dla Nielby. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Artura Bartkowiaka piłka przeszła po ramieniu Artura Koziary i wpadła do bramki. Na domiar złego, Górnik na początku spotkania stracił podstawowego stopera Petra Pokornego, który naciągnął mięsień łydki. Prawdopodobnie dziesięć dni z głowy.

- Należą nam się cięgi. Przegraliśmy na własne życzenie. Mieliśmy dwie poprzeczki w pierwszych minutach, potem bawiliśmy się w obronie. Tak nie gra zespół w II lidze, z ambicjami na wyżej. Nie kryjemy naszych aspiracji, ale w każdym meczu musimy się wykrwawić, by zdobyć trzy punkty. Trzeba mieć tego świadomość - twardo ocenia Dominik Nowak, trener polkowiczan.
Ślęza Wrocław rzutem na taśmę zdobyła punkt w Żaganiu (1:1). W doliczonym czasie gry gola na wagę remisu zdobył po dośrodkowaniu Rafała Brusiły Ernest Balicki. Podopieczni Jerzego Szalińskiego po pięciu porażkach z rzędu kontynuują swoją punktową serię. W czterech ostatnich meczach zdobyli wszystkie dotychczasowe osiem oczek.

Nielba Wągrowiec - Górnik Polkowice 3:1.
Bramki: Krzysztof Gryszczyński 38, Rafał Leśniewski 42, Artur Bartkowiak 49 - Marek Opałacz 56.
Górnik: Szymański - Mróz, Pokorny (6 Soboń), Smoliński, Opałacz, Koziara, Żmudziński, K. Wacławczyk (85 Bancewicz), Świtaj (60 Kojder), Ałdaś (46 Sierpina), Grzybowski.

Ślęza Wrocław rzutem na taśmę zdobyła punkt w Żaganiu.

Polonia Słubice - Miedź Legnica 2:0.
Bramki: Paweł Posmyk dwie - 44, 82.
Miedź: Dżuldinow - Monasterski, Bakrac, Tworek, Czuryło - Ogórek (46 Łysak), Garuch (77 Zagdański), Gawlik, Łodyga (72 Kowalczuk) - Ochota (63 Musiałowski), Burski.

Czarni Żagań - Ślęza Wrocław 1:1.
Bramki: Paschal Obinna Ekwueme 27 - Ernest Balicki 90.
Ślęza: Paukszt - Brusiło, Piwowar, Wójcik, Adamski - Bortnik (46 Szepeta), Jaskólski (76 Balicki), Flejterski, Rejmer - Donzo (46 Kowal), Onyekachi.