Pierwszy raz Olimpii

Paweł Stankiewicz
Piękne zwycięstwo drugoligowej Olimpii Elbląg. Bohaterem zespołu został Paweł Piotrowski.

W Elblągu czekano na taki mecz. Olimpia wygrała na wyjeździe z Przebojem Wolbrom 5:2 i to pierwsze zwycięstwo podopiecznych trenera Tomasza Arteniuka w tym sezonie na boisku rywala.

Olimpia znakomicie rozpoczęła spotkanie, gdyż już po 12. minutach miała dwie bramki przewagi. Najpierw Anton Kołosow idealnie posłał piłkę do siatki z 16 metrów, a później sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy wykorzystał Mateusz Kołodziejski. Przebój strzelił potem kontaktowego gola i to zwiastowało emocje w drugiej połowie spotkania.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Paweł Piotrowski, co okazało się znakomitym ruchem trenera Arteniuka. To właśnie rosły napastnik został bohaterem spotkania. Już na początku drugiej połowy Piotrowski podwyższył prowadzenie elbląskiego zespołu. Ale to nie był koniec emocji, bo zaledwie po minucie drugiego gola dla Przeboju zdobył Grzegorz Jurczyk.

Później jednak kibice na stadionie oglądali już tylko popis Piotrowskiego. Najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy i wreszcie posłał piłkę do siatki strzałem z 16. metrów, kiedy to niepilnowany dostał futbolówkę po zagraniu z rzutu wolnego.

W samej końcówce spotkania Piotrowski i Piotr Trafarski mogli jeszcze podwyższyć wynik spotkania, ale świetnie interweniował Maciej Palczewski, który uratował Przebój przed pogromem.
A w Elblągu radość...

Przebój Wolbrom - Olimpia Elbląg 2:5 (1:2)
Bramki: 0:1 Anton Kołosow (5), 0:2 Mateusz Kołodziejski (12), 1:2 Sławomir Duda (31), 1:3 Paweł Piotrowski (58), 2:3 Grzegorz Jurczyk (59), 2:4 Paweł Piotrowski (65), 2:5 Paweł Piotrowski (77).
Olimpia: Hyż - Laskowski, Stankiewicz, Jurgielewicz, Łożyński - Stróż, Nowacki (46 Piotrowski), Kołodziejski, Pietroń - Trafarski (87 Roszak), Kołosow (82 Wróblewski).