Spis treści
- Gdzie obecnie (3.06 23:04) nie ma prądu w wielkopolskim?
- Planowane wyłączenia prądu w wielkopolskim
- Skąd wiemy o wyłączeniach prądu?
- Gdzie zgłosić brak prądu?
- Co to jest prąd elektryczny?
- Dlaczego dostawcy energii elektrycznej planują wyłączenia prądu?
- Inne wyłączenia prądu
- Co robić, kiedy nie ma prądu?
- Jakie znaleźć sobie zajęcie, kiedy nie ma prądu w mieszkaniu?
Gdzie obecnie (4.06 0:03) nie ma prądu w wielkopolskim?
powiat chodzieski
miejscowość Wyszyny ul. Rolna 1, przepompownia.
- od 1.06 godz. 8:00 do 1.07 godz. 12:00
Planowane wyłączenia prądu w wielkopolskim
powiat gnieźnieński
Czechowo, Grotkowo
4.06 od godz. 7:30 do 9:30
Grotkowo
4.06 od godz. 8:30 do 14:30
Modliszewko 13 - 28 oraz działki przyległe
4.06 od godz. 11:00 do 13:00
Lubochnia 1 - 23, Os. Dębicz, Os. Kasztanowe 1 - 8, Os. Kujawki, Os. Modrze, Os. Sosnowe 33, 175. Oraz działki przyległe
7.06 od godz. 8:00 do 10:00
Łubowice, Łubowiczki, Kiszkowo 2
7.06 od godz. 9:00 do 11:00
Szczytniki Duchowne dz. 178/14, Os. Królewskie 2 - 20 Oraz działki Przyległe
7.06 od godz. 12:00 do 14:00
powiat poznański
Gruszczyn: ul. Katarzyńska 2, 4, 4A-D.
4.06 od godz. 8:00 do 12:00
Gmina Dopiewo, miejscowość Dąbrowa, ul. Rolna 79,
4.06 od godz. 8:00 do 13:00
Kobylnica: ul. Bławatkowa, ul. Poznańska, ul. Wiatrakowa, ul. Poprzeczna, ul. Krańcowa, ul. Sosnowa, ul. Brzozowa, ul. Leśna, ul. Młyńska, ul. Spichlerzowa.
4.06 od godz. 8:00 do 12:00
Kobylnica: ul. Dolinowa 3, 5, 7, 9, ul Szkolna 19A, ul. Gruszczyńska 66, 68, 70, dz. 404, ul. Dolna, ul. Na Skarpie, ul. Skośna, ul. Szkolna od 1 do 19 nieparzyste, od 2 do 12 parzyste.
4.06 od godz. 8:00 do 12:00
Katarzynki: ul. Koszykowa, ul. Łanowa, ul. Zaciszna, ul. Gruszczyńska, ul. Konwaliowa, ul. Sassankowa, ul. Liliowa, Słomiana, ul. Glebowa.
4.06 od godz. 8:00 do 12:00
Uzarzewo: ul. Akacjowa, ul. Czeremchowa, ul. Kasztanowa, ul. Kalinowa.
4.06 od godz. 8:00 do 12:00
Plewiska: ul. Fabianowska 111, 113, 115, 124, 126, 128, ul. Dojazd, ul. Kupiecka, ul. Cechowa.
4.06 od godz. 8:30 do 13:30
Gmina Dopiewo, miejscowość Więckowice, ul. Leśna cała, ul. jeziorna 70, 72, 72a, 74, 74G, 76, 77, 78, ul. Kukurydziana 1, działka nr 129/5,
4.06 od godz. 9:00 do 12:00
Gmina Tarnowo Podgórne miejscowość Lusówko Osiedle Rozalin ul. Piwonii 1, 3, 22, 24, 26, działki nr 552/111, 552/112, 552/113, 552/115, 552/116
4.06 od godz. 9:00 do 12:00
Gmina Dopiewo, miejscowość Otusz, ul. Turkusowa cała, ul. Promienista 43, 45, 55, 57,
4.06 od godz. 12:00 do 16:00
Kobylnica: ul. Dworcowa od 74 do 78 parzyste, ul. Spichlerzowa 7, ul. Wiatrakowa.
5.06 od godz. 8:00 do 13:00
Luboń: ul. Niepodległości od 2 do 44 parzyste, od 3 do 9 nieparzyste, od 13 do 29 nieparzyste, ul. Przemysłowa 7, 9, 11, ul. Pow. Wielkopolskich 12A, 14.
5.06 od godz. 8:00 do 14:30
Katarzynki: ul. Glebowa.
5.06 od godz. 8:00 do 13:00
Skrzynki ulice Wiśniowa , Leśna , Kwiatowa , Palmowa , Poznańska
5.06 od godz. 9:00 do 10:30
Gmina Tarnowo Podgórne miejscowość Sierosław ul. Bobra 8, 22, 24, 26, 44, 46, ul. Kręta 5, działki nr 185, 394, 395, 398, 401, 402, 412, 413, 416, 419, 427,
5.06 od godz. 9:00 do 12:00
Kostrzyn ul. Wiosny Ludów 1, 1A, 2, 4, 6, 8 - 20, 22, 24, ul. Grunwaldzka 2
5.06 od godz. 9:00 do 14:00
Świątniki ulice A, Kórnicka 10, 11, 12, 13, 14, 16, 16D, 17 B, 17A, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 7, 8A, 9, A, dz 76 A, dz. 86/3, DZ.108/1, 1, 2, 27, 28, 3, 4, 6, 8, 8C, dz. 65/4, DZ.68
6.06 od godz. 8:00 do 15:00
Gmina Tarnowo Podgórne, miejscowość Dolne Pole 28, 38, działki nr 144/28, 144/29, 144/30, 144/32, 144/33, 144/58,
6.06 od godz. 8:00 do 14:00
Plewiska: ul. Miodowa od 23 do 33, 37A-H.
6.06 od godz. 8:30 do 13:30
Gmina Rokietnica, miejscowość Rokietnica, ul. Brzozowa 1, 3, od nr 2 do nr 12a parzyste,
6.06 od godz. 9:00 do 13:00
Bednary 16, 16A, 16B, dz. 16/1, dz. 15/1, Stęszewko dz. 884, dz. 883, dz. 849, dz. 848, dz. 877, dz. 878, dz. 864, dz. 847 ul. Bednarska 3, dz. 90/2, ul. Jeździecka dz. 105/3
7.06 od godz. 9:00 do 14:00
Gmina Dopiewo, miejscowość Dopiewo, ul. Młyńska od nr 24 do nr 46 parzyste, od nr 25 do nr 45 nieparzyste, ul. Strażacka od nr 5 do nr 15 nieparzyste, działki nr 368/1, 370/6, 404/4, 646/3,
7.06 od godz. 9:00 do 13:00
Gmina Tarnowo Podgórne, miejscowość Sady, ul. Lotosowa od nr 21 do nr 29 nieparzyste, działki od nr 84/78 do nr 84/91, 84/105, od nr 84/106 do nr 84/118, 383/1, 383/2, 383/4, 383/5, 383/6, 383/8, 383/11, 383/12, 383/14, 383/17, 383/18, 383/19,
10.06 od godz. 8:00 do 14:00
Gmina Tarnowo Podgórne, miejscowość Sady, ul. Lotosowa od nr 21 do nr 29 nieparzyste, działki od nr 84/78 do nr 84/91, 84/105, od nr 84/106 do nr 84/118, 383/1, 383/2, 383/4, 383/5, 383/6, 383/8, 383/11, 383/12, 383/14, 383/17, 383/18, 383/19,
11.06 od godz. 8:00 do 14:00
Swarzędz: ul. Przybylskiego 55, 57, 59, 65, dz. 1951/1 (stacja GSM), od 28 do 56 parzyste bez 52, ul. Kaczorowskiego 37.
10.06 od godz. 8:00 do 18:00
Swarzędz: ul. Staszica 31, ul. Kaczorowskiego 21A, od 21 do 35 nieparzyste, 22, 22A, od 26 do 32 parzyste, ul. Leśna od 1 do 21 nieparzyste, od 2 do 24 parzyste.
10.06 od godz. 8:00 do 18:00
Gmina Tarnowo Podgórne, miejscowość Góra, ul. Szamotulska od nr 3 do nr 15 nieparzyste, od nr 4 do nr 10 parzyste, Firma Zicar, działki nr 86/1, 89, 109, 120, TP-kom Sp. z o.o. PZS przy ul. Szamotulskiej,
10.06 od godz. 9:00 do 14:00
Swarzędz: ul. Przybylskiego 55, 57, 59, 65, dz. 1951/1 (stacja GSM), od 28 do 56 parzyste bez 52, ul. Kaczorowskiego 37.
11.06 od godz. 8:00 do 18:00
Pecna ul. Powstańców Wlkp., ul. Główna 49, 51-60,
11.06 od godz. 8:00 do 12:00
Komorniki: ul. Mieszka i Dobrawy 1, dz. 713/2.
11.06 od godz. 8:30 do 12:30
Kruszewnia: ul. Spółdzielcza 37.
12.06 od godz. 8:00 do 15:00
Kruszewnia: ul. Słowiańska, ul. Złotopolska, ul. Bałkańska, ul. Czarnoleska, ul. Białowieska 2, 10, dz. 49/14, ul. Przyrodnicza 5, dz. 35/7, dz. 39/7, ul. Spółdzielcza od 2 do 44 parzyste, od 33 do 39 nieparzyste, dz. 51/1.
12.06 od godz. 8:00 do 15:00
Kruszewnia: ul. Spółdzielcza od 1 do 27 nieparzyste, ul. Widokowa.
12.06 od godz. 8:00 do 15:00
Koninko ulice Błękitna 1, 11, 13, 15, 3, 5, 7, 9, 14, 4, 6, 8, Niebieska 1, 11, 3, 5, 7, 9, 15, 17, 19, Granatowa 13, 43, 9, dz. 105/26, 1, 12, 14, 3, 5, 6, 8, dz. 105/35, dz. 105/45, Radiowa 18, 10, 12, 14
17.06 od godz. 8:30 do 11:30
Janikowo: ul. Asfaltowa od 4 do 36 parzyste, od 7 do 45 nieparzyste, ul. Mała, ul. Spadzista.
18.06 od godz. 8:00 do 18:00
Janikowo: ul. Turystyczna, ul. Ogrodnicza, ul. Cicha, ul. Zakątek, ul. Leśna od 1 27 nieparzyste, od 2 do 24 parzyste, ul. Swarzędzka 1, 1A, 3, 5, dz. 10/61, dz. 10/60, ul. Asfaltowa 1, 2, 3, 5, 5A, ul. Podgóra 14.
18.06 od godz. 8:00 do 18:00
Gmina Stęszew miejscowość Słupia ul. Osiedle Leśne całe, ośrodek wypoczynkowy,
23.06 od godz. 8:00 do 12:00
Gmina Stęszew, miejscowość Strykowo, ul. Sucha cała, ul. Gryczana cała, ul. Rzepakowa cała, ul. Pszenna cała, ul. Sowia cała, ul. Gołębia cała, ul. Żurawia cała, ul. Kanarkowa cała, działki nr 235/7, 235/11, 235/17, 244, 259/33, 262/10,
3.07 od godz. 8:00 do 13:00
powiat szamotulski
Gmina Kaźmierz, miejscowość Kiączyn, ul. Diamentowa cała, ul. Agatowa cała, ul. Topazowa 3A, 3B, MPS INVEST-PROJEKT Sp. z o.o.,
4.06 od godz. 8:00 do 14:00
Gmina Szamotuły, miejscowość Baborowo 13, RSP Olech, Hydrofornia, FKU Olech Róża Olech,
4.06 od godz. 8:00 do 16:00
Gmina Szamotuły, miejscowość Szamotuły, ul. Sprinterska cała, ul. Robotnicza od nr 4 do nr 22 parzyste, 5, ul. Łukasza Górki od nr 1 do nr 19 nieparzyste, ul. Generała Snopka 17, ul. Dobrogosta Szamotulskiego 4, 6, 7, 8, 16, 18, ul. Wacława Szamotulczyka 19, 21, działki nr 3391, 3391/1, 3400, 3402,
5.06 od godz. 8:00 do 16:00
Wronki ul. Nadbrzeżna 39, dz. 680/2, stacja telefonia kom.
5.06 od godz. 8:00 do 14:00
Gmina Duszniki, miejscowość Ceradz Dolny, ul. Powstańców Wielkopolskich 72, 74, 76, 78, działki nr 131/2, 131/5,
7.06 od godz. 10:00 do 13:00
miejscowość Wróblewo nr 37-47, 54-Pałac, 56-60A, dz. nr 131, 22/18, 22/19, 14/49.
12.06 od godz. 8:00 do 10:00
Gmina Obrzycko miejscowość Piotrowo 6, działki nr 416/4, 416/6, 425/6, 425/7, miejscowość Modrak 6, działki nr 416/4, 416/6, 425/6, 425/7,
13.06 od godz. 9:00 do 15:00
powiat złotowski
Miejscowość Trzebieszki nr 1, 2, 4, domki letniskowe.
4.06 od godz. 8:00 do 14:00
miejscowość Chwalimie wieża GSM Orange.
4.06 od godz. 8:00 do 13:00
Miejscowość: Blękwit ul. Promykowa 1, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 14, ul. Lawendowa 1, ul. Leśna 31.
6.06 od godz. 7:30 do 13:30
miejscowość Węgorzewo-Przymłynie: Elektrownia Wodna, 37A, 37B, 38A, Domyśl 2.
11.06 od godz. 7:30 do 14:00
powiat leszczyński
Osieczna ul. Gostyńska (Letnisko) działka nr 1711 (domki nr 11, 12, 14, 15, 18, 19, 20).
4.06 od godz. 8:00 do 15:00
Bylin 1, 2, 4, 6, Komorniki 12, 14, 154, 155, 29, 30, 30B, 30C, 33, 4, 50, 52, 54, 55B, 59, 69, 71, 75/7, 88, 89, 90, 91, 92, 93, dz. 77/29, dz. 77/4, dz.74/21,
7.06 od godz. 9:00 do 13:00
Włoszakowice ul. 3 Maja nr 3, Ogrodnictwo BAJON; ul. 11 Listopada nr 1 do 22, nr 24 do 34 parzyste, Kamieniarstwo PAUL, MARGOS; ul. Dworcowa nr 9 PKP; ul. Kurpińskiego nr 24, 28, 29A, 30, 31, nr 35 do 41 nieparzyste, działki nr 169/3, 171/52, 171/54, 171/64, 171/66, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Bank Spółdzielczy, Ogrodnictwo BAJON, TOSCANIA; ul. Myśliwska nr 1A, 2, 4, 16, 18, działka nr 130/12, DINO, Sala widowiskowa; ul. Otto nr 7A do 10, nr 12 do 15, DIAVOLO, PPHU FRĄCKOWIAK; ul. Słowiańska nr 1 do 25, nr 27; ul. Spokojna nr 16, nr 20 do 32 parzyste, działka nr 235/8, PPPH ALP; ul. Podgórna nr 1 do 10A, działki nr 226/5, 226/6, 227/1, 236/2, 602, przepompownia ścieków, DREWPOL, FHU ZAPŁATA, PPHU WŁODARCZYK; ul. Zachodnia - cała ulica (oprócz nr 23A); ul. Apolonii Prałat, Brzozowa, Kopernika, Machnikowskiego, Na Wzgórzu - całe ulice.
10.06 od godz. 7:30 do 14:30
powiat czarnkowsko-trzcianecki
miejscowość Trzcianka ul. Kopernika 13, 14.
4.06 od godz. 8:00 do 13:30
miejscowość Siedlisko 95, 96, 97, 98, 99, 99a, 100, 101.
5.06 od godz. 8:00 do 11:30
Połajewo ul. Sosnowa nr 3, 7, działka 978/10.
7.06 od godz. 15:00 do 18:00
powiat gostyński
Gostyń: ul. Dusińska nr 10 (dz. 253/7) MINICARY; ul. Tarninowa nr 8 (dz. 253/17).
4.06 od godz. 8:00 do 15:00
gm. Gostyń: Markowo - cała miejscowość; Daleszyn nr 51, 52 do 80, EKO-PARTNER, Usługi Stolarskie POZNAŃSKI, Szkoła, przepompownie ścieków (dz. 160 i dz. 448).
4.06 od godz. 9:00 do 12:00
gm. Poniec: Sarbinowo - cała miejscowość.
5.06 od godz. 8:30 do 10:30
gm. Gostyń: Sikorzyn nr 1 do 7, 17 do 20, 22, 23, 24C.
6.06 od godz. 9:00 do 14:00
powiat kościański
gm. Kościan: Turew ul. Podgórna nr 7 do 17 nieparzyste.
4.06 od godz. 8:00 do 14:00
gm. Kościan: Choryń nr 10B do 16 parzyste, nr 23, 25, 27, 30, 35, 39, 39A, 43, HRS DANKO, działki nr 70/10, 70/86.
4.06 od godz. 9:30 do 13:30
gm. Kościan: Stare Oborzyska ul. Leśnych Skrzatów nr 4, działka nr 146/24.
5.06 od godz. 7:30 do 10:30
gm. Kościan: Nowe Oborzyska ul. Sosnowa - cała ulica.
5.06 od godz. 12:00 do 16:00
gm. Śmigiel: Stare Bojanowo ul. Główna nr 77B do 91 nieparzyste, nr 92 do 114A, działki nr 83/1 (przepompownia ścieków), 115/3 (stacja uzdatniania wody).
6.06 od godz. 7:30 do 11:00
Śmigiel ul. Leszczyńska nr 2, 4, POCZTA Polska, ORANGE Polska, działka nr 333/2.
6.06 od godz. 11:30 do 15:00
gm. Śmigiel: Bronikowo ul. Leśna nr 29; ul. Morownicka nr 30, 34, 40, nr 49 do 57 nieparzyste, stacja uzdatniania wody; ul. Kasztanowa, Machcińska - całe ulice.
7.06 od godz. 8:00 do 14:00
gm. Kościan: Kokorzyn ul. Kościańska nr 5J; ul. Kręta - cała ulica.
7.06 od godz. 9:00 do 15:00
Śmigiel ul. Łepkowicza nr 2, 4, 8; ul. Morownicka nr 2 do 16, nr 18, nr 20, 22, 22A, 24; ul. Polna nr 19, działka nr 1536/2; ul. Winnicka nr 1, 6, 7, 10, 14, 15; ul. Wodna nr 18A do 26 parzyste; ul. Stawowa - cała ulica.
10.06 od godz. 8:00 do 12:00
gm. Krzywiń: Zbęchy-Pole nr 19 do 28, nr 33 do 35, nr 49, działki nr 163/4, 331/1, świetlica.
10.06 od godz. 8:30 do 16:00
powiat wolsztyński
gm. Przemęt: Bucz ul. Kasztanowa nr 63 do 75 nieparzyste, nr 79, 81, 83, nr 108 do 134 parzyste, RACHBUD; ul. Polna nr 1, 3; ul. Podgórna - cała ulica.
4.06 od godz. 9:00 do 16:00
Przemęt działki nr 2837/137 do 141 (rynek im. ks. Mojżykiewicza).
7.06 od godz. 12:00 do 15:00
powiat krotoszyński
Kobylin ul. Lawendowa nr 9; ul. Stokrotkowa nr 22; ul. Czerwona Róża działki nr 136/45, 138/10.
4.06 od godz. 9:00 do 14:00
Kobylin ul. Strzelecka 10B (dz. 1335/6) hala sportowa.
5.06 od godz. 9:00 do 13:00
Leszno
Leszno ul. Gryczana nr 9; ul. Siewna nr 42.
5.06 od godz. 7:30 do 12:30
Leszno: ul. Gierymskiego nr 9 do 13 i 19 do 23 nieparzyste, DENTAL SPA; ul. Kossaka nr 7; ul. Orłowskiego nr 6 do 30 parzyste, nr 5 do 11 nieparzyste; ul. Siemiradzkiego nr 20; ul. Stanisławskiego, Tetmajera - całe ulice.
6.06 od godz. 7:30 do 14:00
Leszno: ul. Górowska nr 40, JANUS & JANUS; ul. Kryłowa nr 10 do 22 parzyste, nr 59, 61A, 61B, działka nr 842/8; ul. Wesoła nr 1, 3.
6.06 od godz. 8:00 do 15:00
powiat rawicki
Pakosław ul. Francuska działka nr 119/1.
5.06 od godz. 7:30 do 13:30
gm. Bojanowo: Golina Wielka nr 18B, 22 do 37, 46 do 58, 66A, kościół, DREWDOM, KK SERVICE PLUS, Gospodarstwo Rolne HZZ Żołędnica (dz. 144/3), działki nr 143/5, 175/5.
11.06 od godz. 7:30 do 14:30
powiat wrzesiński
Obłaczkowo 52B, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 86A, 86B, 86C1, 86C2, 86D1, 86D2, 87, 90, 91
5.06 od godz. 9:00 do 14:00
Orzechowo ulice Jabłoniowa , Brzozowa , Bukowa , Grabowa , Średzka , Wiązowa
6.06 od godz. 8:00 do 14:00
Miłosław ulice Kosynierów 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 2, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 25A, 26, 27, 28, 29, 3, 30, 31, 32, 34, 36, 37, 38, 4, 49, 49A, 50, 6, 7, 8, 9, Niepodległości 14, 16, 17, 18, 19, 20, DZ.321/44
6.06 od godz. 8:30 do 12:30
Chlebowo 22, 24, 25, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
7.06 od godz. 8:30 do 13:00
powiat międzychodzki
Gmina Sieraków, miejscowość Lutomek od nr 1 do nr 27, 31, 32, sklep spożywczo-przemysłowy Przemysław K.,
6.06 od godz. 8:00 do 14:00
Gmina Chrzypsko Wielkie miejscowość Charcice 13, 14, 14B, 16, 16A, 17, 17A, 18, 19, 34, 35, 36, 36A, 37, 37A, 38, 38B, 39, działka 35/3, 38/1, 82, 85/2, 86/2, placówka lecznicza Zakład Leczenia Uzależnień, Remiza OSP
17.06 od godz. 8:00 do 10:00
powiat obornicki
miejscowość Rogoźno ul. Fabryczna 7, dz. nr 792/3, 2350/10-11, 2353/4.
6.06 od godz. 8:00 do 14:00
Gmina Oborniki, miejscowość Gołębowo od nr 6 do nr 14a parzyste, od nr 3 do nr 15 nieparzyste, Gmina Komorniki, miejscowość Głuchowo ul. Poznańska 27A, 44, działki nr 71/5, 126/2, 126/5, 142/3, Piotr P. EURO-PARTS,
11.06 od godz. 8:00 do 15:00
Gmina Oborniki miejscowość Sycyn nr 18A, od 35 do 39, od 41 do 44D, dz. 98/1, 98/2, 135/5, 135/9, 135/10, 135/11, 135/12, 135/13, 135/14, 137/5
12.06 od godz. 9:00 do 14:00
Gmina Oborniki miejscowość Rożnowo ulica Winiary 40
13.06 od godz. 9:00 do 15:00
powiat jarociński
gm. Góra: Nowa Wioska nr 9 do 16, Koło Łowieckie BOR, działka nr 16.
7.06 od godz. 8:00 do 12:00
Góra ul. Mickiewicza nr 17, Nadleśnictwo Góra Śląska, HARPOL, ORANGE Polska.
11.06 od godz. 8:00 do 11:00
powiat nowotomyski
Gmina Nowy Tomyśl, miejscowość Glinno, ul. Dębowa cała, działki nr 27/11, 27/25,
7.06 od godz. 9:30 do 12:30
Gmina Kuślin, miejscowość Kuślin, ul. Powstańców Wielkopolskich od nr 10 do nr 46 parzyste,
11.06 od godz. 9:00 do 14:00
Gmina Lwówek, miejscowość Grudzianka od nr 1 do nr 9, 12, 59, 60, działka nr 29/4, Gmina Lwówek, miejscowość Komorowice 3, 4, 8, 9, , Gmina Miedzichowo, miejscowość Grudna 59
12.06 od godz. 9:00 do 17:00
Gmina Lwówek, miejscowość Komorowice od nr 13 do nr 16, 19, 20, 22, 24, działki nr 128/2, 169/1,
14.06 od godz. 8:00 do 14:00
Gmina Lwówek, miejscowość Grudzianka 1, 3, 4, 6, 7, 8, 59, 60, działki nr 29/4, Gmina Lwówek, miejscowość Komorowice 3, 4, 8, Gmina Miedzichowo, miejscowość Grudna 59
17.06 od godz. 8:00 do 14:00
Gmina Nowy Tomyśl miejscowość Szarki 1, 2, 4, 5, 5A, 6, 6A, 7, 8, 9, 11, działki nr 121/1, 135/2, 217/29, 256/4,
18.06 od godz. 8:00 do 12:00
powiat grodziski
Gmina Kamieniec, miejscowość Karczewo 1, 2, 2a, 3, od nr 53 do nr 70, 72, UMIG, złącze TPSA, Pałac w Karczewie, działki nr 367, 386, 413/3, 422/2, 513/1, 513/3, 513/4,
10.06 od godz. 9:30 do 12:30
Gmina Grodzisk Wielkopolski miejscowość Grodzisk Wielkopolski ulica Kąkolewska 59A, 59H, 61, 61A, 63, 63A, 63C, od 112 do 122 numery parzyste, działki 287/1, 2879/3, 2879/7, 2879/11, 2879/14, 2879/787, 2884/6,3028/1, 3028/6, 3029/7, 3030/1, 3030/5,
10.06 od godz. 13:30 do 14:30
Gmina Rakoniewice, miejscowość Rostarzewo ul. Gościeszyńska 27, 30, 47, 49, 51, 53, 55, 55a, 57, 59, 62B , 64, 66, 70, działki nr 539/6, 617, 622/12,
12.06 od godz. 9:30 do 12:30
powiat chodzieski
miejscowość Stóżewice 36, 37, 38, 38A, 38C, 40, 41.
11.06 od godz. 9:00 do 12:00
miejscowość Grabowo 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 36, 37, dz. nr 136, 150/1, 199/1.
12.06 od godz. 10:00 do 12:00
miejscowość Sokołowo Budzyńskie 13, 14, 14A, 14D, 14F, 14G, 15, 16, 17, 17A, 18, 19, 64, dz. nr 258/12.
28.06 od godz. 8:00 do 12:00
miejscowość Wymysław, miejscowość Zacharzyn 191, dz. nr 150/1, 367, 372.
2.07 od godz. 8:00 do 11:00
powiat wągrowiecki
miejscowość Grabowo 2, 3, 4, 5, 6, 7, 21, 22, 23, 24, 36, 37, dz. nr 136.
12.06 od godz. 8:00 do 14:00
miejscowość Grabowo 2, 3, 4, 5, 6, 7, 21, 22, 23, 24, 36, 37, dz. nr 136.
13.06 od godz. 8:00 do 14:00
miejscowość Rgielsko dz. nr 355/28.
17.06 od godz. 8:00 do 14:00
powiat średzki
Brodowo ulice , 5, DZ.158/42, dz.167/15, DZ.167/21, DZ.167/29, PI, (MARIAN., 48, Słoneczna 22, 25, dz.167/15, DZ.167/21, DZ.167/29, PI, Jesienna 12, 13, 15, 17, 5, DZ.158/42, Letnia 5, DZ. 158/36, DZ.158/42, 1, 12, 3, 4, 5, 6, 8, Zimowa 1, 15, 3, 5, DZ.158/42, 14, 6, 8, Polna 16U, DZ.169/22, DZ.169/24, 16M, DZ.14/4, Cegielna 3, 5, 6, dz.167/15, DZ.167/21, DZ.167/29, PI, Poranna dz.167/15, DZ.167/21, DZ.167/29, PI, Radosna 1, 4, dz. 166/9, dz.167/15, DZ.167/21, DZ.167/29, PI, Upalna 11, 6, dz.167/15, DZ.167/21, DZ.167/29, PI, Wiosenna 4, 6, 7, Marianowo Brodowskie 16 ZB, 16 ZF, 16ZC, 16G, 16h, 16J, dz.14/12, 10, 11, 12, 13, 13 A, 14, 14A, 15, 16, 17, 18, 19, 24, 3L, 8, 9, 9A, 1, 1A, 2, 3, 4, 4A, 5, 6, 7, 10
12.06 od godz. 9:00 do 14:00
ZOBACZ KONIECZNIE
Skąd pobieramy informacje o wyłączeniach prądu?
Informacje o planowanych wyłączeniach prądu i awariach pochodzą ze stron operatorów energii elektrycznej w Polsce:
Gdzie zgłosić brak prądu?
Brak prądu możesz zgłosić pod numerem 991. Połączenie jest bezpłatne, awarie można zgłaszać całą dobę. Przed sięgnięciem po telefon, koniecznie sprawdź bezpieczniki w swoim mieszkaniu. Jeśli mieszkasz w bloku, upewnij się, że prądu na ma też na klatce schodowej. W przypadku domów, zapytaj sąsiadów, czy także nie mają energii elektrycznej. Na naszej stronie, bądź na stronach operatorów energii elektrycznej, możesz sprawdzić, czy operatorzy już wiedzą o awarii.
ZOBACZ KONIECZNIE
Co to jest prąd elektryczny?
Prąd elektryczny jest ukierunkowanym przepływem ładunków elektrycznych. Rozróżniamy prąd stały, zmienny i przemienny. Prąd przemienny jest wykorzystywany w sieciach energetycznych i jest rodzajem prądu okresowo zmiennego. Jego wartości chwilowe naprzemiennie wyrażają wartości dodatnie i ujemne, które zmieniają się z daną częstotliwością i okresowo.
Dlaczego dostawcy energii elektrycznej planują wyłączenia prądu?
Dostawcy energii czasami planują wyłączenia prądu z kilku powodów:
- modernizacja sieci energetycznej
- konserwacja stacji transformatorowej
- przyłączenie nowej sieci energetycznej
- remonty
Pozostałe wyłączenia prądu
Czasami może zdarzyć się tak, że brak prądu równa się awarii sieci energetycznej. Powodów może być wiele - uszkodzenia spowodowane przez człowieka, warunki pogodowe lub wybite bezpieczniki w instalacji domowej. Podajemy następujące przypadki:
- burza
- powalone drzewo
- silny wiatr
- opady śniegu
- szadź
- kradzież przewodów przez złodzieja
- wysiadanie bezpieczników
- prace budowlane
Brak prądu - co robić, kiedy nie ma prądu?
- nie ma prądu w mieszkaniu - dobrze jest sprawdzić korki. Następnie warto sprawdzić, czy jest prąd na ulicy i na klatce
- nie ma prądu na klatce schodowej - trzeba skontaktować się z administratorem budynku lub właścicielem
- nie ma prądu w sąsiednich mieszkaniach i domach - trzeba kontaktować się ze swoim dostawcą energii elektrycznej
Czym się zająć, kiedy nie ma prądu w mieszkaniu?
- gry planszowe
- rozmowa z domownikami
- segregowanie ubrań
- porządki w szafie
- sen
- czytanie książek
Dobrze jest odpowiednio przygotować się na nagły brak prądu i mieć przygotowane na wszelki wypadek świece i latarki zasilane bateriami, ponieważ przerwy w dostawie prądu mogą pojawić się w godzinach wieczornych.
Sprawdź aktualne promocje
Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?