Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2
Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 PAP/Jakub Kaczmarczyk
Lech Poznań w kompromitującym stylu wypisał się z walki o tytuł mistrza Polski. W hicie 32. kolejki przegrał z Legią Warszawa 1:2, tracąc bramki po trafieniach samobójczych Mihy Blazicia i Bartosza Salamona. Widowisko śledziło ponad 40 tys. widzów w tym selekcjoner Michał Probierz. Z trybuny dopingowej rzucono na murawę race, dlatego sędzia Szymon Marciniak przerwał na moment grę. Dzięki wygranej Legia wskoczyła na podium.

Mecz Lech - Legia wynik 1:2. Dwa samobóje w Poznaniu

To był doprawdy szalony mecz. Wszystko co najważniejsze zadziało się w pierwszym kwadransie w polu karnym Lecha. Najpierw sędzia Szymon Marciniak anulował bramkę Pawła Wszołka z powodu faulu Macieja Rosołka, potem jedenastkę Josue obronił Bartosz Mrozek, aż w końcu samobójczo trafił Miha Blazić. Legia miała prawo krzyknąć: Do trzech razy sztuka!

Lech zagrał fatalną połowę, a właśnie w niej ważyły się losy meczu, może nawet całego sezonu. Dobił siebie sam. Tuż przed zejściem na przerwę drugiego samobója dołożył Bartosz Salamon obserwowany z trybun przez selekcjonera Michała Probierza kompletującego skład na Euro 2024.

Kristoffer Velde zwyzywał operatora kamery po zejściu z murawy w meczu Lech - Legia

Paradoksalnie w tym meczu dobrze grała tylko Legia, ale strzelał Lech. Chwilę po rzuconych racach na murawę kontaktowego gola strzelił Joel Pereira. W doliczonym czasie była też szansa na wyrównującą bramkę, jednak zawczasu odgwizdano spalonego

Dzięki zwycięstwu w Poznaniu Legia awansował na trzecie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Ma 53 punkty - o jeden więcej od czwartego Górnika Zabrze, piątego Lecha oraz szóstego Rakowa Częstochowa.

- Wyp*** - tym wyzwiskiem kibice Lecha pożegnali swoich piłkarzy po ostatnim gwizdku.

"Wstyd", "Zakład utylizacji marzeń". Mocna oprawa i transparenty kibiców Lecha Poznań

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Legia Warszawa (w skali 1-6):